Çıralı yanmayacak!

Çıralı yanmayacak!
Çıralı yanmayacak!
Dünyaca ünlü Çıralı Plajı'nın 18 dönümlük alanını 10 yıllığına kiralayan turizm firmasının bölgeyi tel örgüyle çevirmesini günlerce protesto eden, gece tel örgü nöbeti tutan köylüler sonunda kazandı

ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Biz burada kesinlikle ranta izin vermeyeceğiz. Burayı Ormanspor'dan alacağız ve vatandaşların hizmetine sunacağız” dediDeriner Barajı'nın su tutması dolayısıyla Artvin'e gelen Bakan Eroğlu, baraj bölgesindeki incelemelerinin öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin Çıralı'da Ormanspor'a ait alanın turizm amaçlı olarak bir işletmeye kiralandığı iddialarına ilişkin soruları üzerine Bakan Eroğlu, şunları kaydetti: “Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Ormanspor'un bu alanı turizm amaçlı olarak bir başka işletmeye verildiği iddiaları yer aldı. Eskiden devletin mülkünü parasız kullanıyorlarmış, Ormanspor da 'kiraya verelim' diye düşünmüş. Biz burada kesinlikle ranta izin vermeyeceğiz. Müfettişlerimiz de orada gerekli incelemelerde bulunuyorlar. Burayı Ormanspor'dan alacağız ve vatandaşların hizmetine sunacağız. Yaygara yapanlar da daha önceden o alanı izinsiz kullananlardı.” (aa)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Artvin

  ,

  Turizm

  ,

  orman

  ,

  bakan