EGD'den haber müdürümüz Ömer Erbil'e ödül

EGD'den haber müdürümüz Ömer Erbil'e ödül
EGD'den haber müdürümüz Ömer Erbil'e ödül
Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) çevre ile ilgili yazılarından dolayı haber müdürümüz Ömer Erbil'e plaket verdi. Çok sayıda gazeteci ve televizyoncunun da plaketle ödüllendirildiği EGD toplantısında, "Yaşamına Sahip Çık sloganı ile çevre sorunları ele alındı.

RADİKAL – Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) VII. Küresel Isınma Kurultayı, 16 Eylül 2015 Çarşamba günü İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Şekerbank sponsorluğunda, TÜRSAB, TAV ve CocaCola İçecek’in destekleriyle düzenlenen Kurultay'da, bu yıl “Yaşamına Sahip Çık! - Enerjini Geleceğe Harca” teması işlendi.

EGD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Toprak, Kurultay'ın açılış konuşmasında, EGD'nin küresel ısınma kurultaylarında iklim değişikliğini bilimsel olarak tartışmaktan ziyade kamuoyunun bu konuya ilgisini çekmeyi amaçladığını söyledi. Bugüne kadar gerçekleştirilen kurultaylarda 1200'den fazla kişinin konuşmacı olarak görüşlerini ifade ettiğini anlatan Toprak, “Her kurultay sonunda bir kitapçık hazırlıyoruz ve bunları tarihe not düşüyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kurultay'ın “İklim Değişikliği ve Medya” ile “Finansta, Üretimde, Enerjide Sürdürülebilirlik” başlıklı oturumları ve “İklim Değişikliğine Genel Bakış” konulu forum gerçekleştirildi.

Oturumların ardından, yıl boyu yaptıkları çevre haberleriyle dikkat çeken gazeteciler ödüllendirildi. Ödül verilen gazeteciler arasında haber müdürümüz Ömer Erbil de yer aldı.