Erzurum'da 21 Nisan günü kar sürprizi

Erzurum'da 21 Nisan günü kar sürprizi
Erzurum'da 21 Nisan günü kar sürprizi
Erzurum, Doğu Akdeniz üzerinden gelen kar yağışının etkisi altına girdi. Nisan ayının ilk karı gece saatlerinde Erzurum'a lapa şeklinde düştü.

ERZURUM – Erzurum, gündüz saatlerinde başlayan yağmur, gece saatlerinde yerini kara bıraktı. Kar yağışı sebebiyle sıcaklıklarda düşüş yaşandı.

Gece saatlerinde termometreler 0 dereceyi gösterdi. Kar nedeniyle Erzurum'da çok sayıda köy ve mezra yolu kapandı. Şehir içi trafikte aksamalar yaşandı. Araçlarının kışlık lastiklerini çıkartıp yazlık lastik takan şoförler, araç kullanmakta zorlandı. Bazı araçlar şehir içi trafikte yolda kaldı. Belediye ekipleri, makineleriyle yolları açtı ve cüruf serpti.

Karayolları ekipleri ise şehirlerarası yolları açık tutmak için kar kürüme çalışması başlattı. Kar kalınlığı şehir merkezinde 5 santimetreye yükseldi.

(CİHAN)

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  Gece

  ,

  ,

  kar

  ,

  Yağmur

  http://www.radikal.com.tr/134030613403061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı düşmez - kesinbilgi

  Hava sıcaklığı düştüğü için kar yağışı oluşmuştur. Tam aksine kar yağışı, havadaki su moleküllerinin kristalize olurken dışarı ısı vermesi nedeniyle sıcaklığın düşük de olsa bir miktar artmasına neden olur. Böyle soleacore hataları yapmayın lütfen.