Eşkıya bu dünyaya hükümdar olmasın!

Eşkıya bu dünyaya hükümdar olmasın!
Eşkıya bu dünyaya hükümdar olmasın!
Çinekopla karşılaştığınızda yapmanız gerekenler...

Radikal.com.tr - 1- Tezgahta çinekop mu var! 174'ü arayın ve "yavru lüfer satış ihbari yapmak istiyorum" deyin...174'ü aradığınızda sizden adres isteyecekler, Migros gibi büyük marketlerin adresleri zaten online mevcut, geri kalan tüm tabelalı işletmeler için adres temini işletmeciden bir kartvizit istemenize bakar!

semt pazarı ya da sokaktaki tezgah için biraz daha gayret gerekiyorsa da, hemen yanında ya da önünde durduğu bir letmenin adresini alın. tezgah sahibine adını sormak da iyi fikir, onu da ekliyoruz biz ihbarlarımıza.

174 size bir numara verecek. alın, kaydedin ve takibini de ihmal etmeyin!

2. bu bir suç ! geleceğimiz yağmalanıyor! bir ihbar da alo gıda adresine ve bu kez yazılı yapın.

174'ü aramakla yetinmeyin, aynı ihbarı bir kez de evden ya da iş yerinizden //alo174@tarim.gov.tr adresine mail yoluyla iletin. bu adrese yapacağınız ihbarlara cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları da ekleyebilirsiniz, unutmayın!

3. yetinmeyin! aynı ihbari bimer@basbakanlik.gov.tr adresine de yapın.

BİMER yetkilileri gelen soru ve dilekçeleri "doğru" muhattaba ulaştırmakta muazzamlar, 15 gün içerisinde de kesin bir cevap geliyor. bir ihbar da onlara yollayın.

4. aynı ihbarı bir kez de il tarım müdürünüze yapın.

neticede lüferde av alt boyuna karar veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise, koyduğu kuralın uygulanmasından da İl Tarım Müdürü'nü sorumlu görmemiz en doğalı.

ihbarınızı "gereğinin yerine getirilmesi" talebiyle noktalayın.

İstanbul İl Tarım Müdürü Kasım Piral'a mail yoluyla ulaşmak zorsa da Il Tarım'da konu ile ilgili şube müdürü Adnan Tepe'nin atepe@istanbultarim.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

5. bir ihbar da ilçe tarım müdürünüze yapın!

onlar da sahaya çıkmalı ve kuralın ihlal edilmesine engel olmakla mükellefler, görevlerini yerine getirmelerini talep edin.

İstanbul'un ilçe ilçe her bir tarım müdürlüğüne dair detaylı bilgi için:
http://www.istanbultarim.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=877&Itemid=353

6. bu imkanlarından çevrenizi haberdar edin.

herkesi balığına sahip çıkmaya teşvik edin. Zira biz sahip çıkarsak... eşkiya bu dünyaya hükümdar olmaz!