Göcek Koyları yargı korumasında

Göcek Koyları yargı korumasında
Göcek Koyları yargı korumasında
Muğla Büyükşehir Belediyesinin, Sarsala koyunda yapılacak tesisler için Dalaman Orman İşletme Müdürlüğünün yürüttüğü ihalenin iptali amacıyla açtığı davada mahkeme, "yürütmenin durdurulması" kararı verdi.

RADİKAL - Muğla Büyükşehir Belediyesinin, Göcek koylarından Sarsala koyunda yapılacak tesisler için yürütülen ihalenin iptali amacıyla açtığı davada mahkeme , yürütmenin durdurulmasına hükmetti.

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Dalaman ilçesi Kapıkargın Mahallesi Sarsala mevkisindeki koyda yapılacak tesislerin 29 yıllığına kiralanması için Dalaman Orman İşletme Müdürlüğünün ihale açtığı belirtildi.

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesinin, ihalenin iptali amacıyla Muğla 2. İdare Mahkemesine başvurduğu bildirilen açıklamada, mahkemenin "yürütmeyi durdurma" kararı verdiği kaydedildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Geçtiğimiz günlerde Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı başvuru ile Taşyaka mevkisinde ve dün açıklanan karar ile Göbün mevkisinde yapılacak tesislerin ihalesinin yürütmesi durdurulmuştu. İl Özel İdaresine tanınan hakların Muğla Büyükşehir Belediyesine geçtiği, Orman İşletme Müdürlüğünce ihaleye çıkılamayacağı gerekçesiyle iptal ve yürütmenin durdurulmasını istemiştik. Gündemde olan Akbük koyu için de iptal başvurusu yapıldı, karar beklenmektedir."
AA


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  orman

  ,

  Büyükşehir

  ,

  ihale

  ,

  muğla