Hayri İnönü: Ağaca sahip çıkmak en güzel şey

Hayri İnönü: Ağaca sahip çıkmak en güzel şey
Hayri İnönü: Ağaca sahip çıkmak en güzel şey
Orman Haftası dolayısıyla Şişlili çocuklarla birlikte ağaç diken Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, "Kendi diktiğiniz ağaçlara sahip çıkmak, dünyanın en güzel şeyidir" dedi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen ağaç dikimi etkinliğine katıldı. Şişli Belediyesi adına çocuklara ağaç fidanı hediye eden Hayri İnönü, çocuklarla birlikte daha yaşanılır bir dünya adına çam ağacı dikti.

Yeşilin kentler için önemine değinen Hayri İnönü, “Kendi diktiğiniz ağaçlara sahip çıkmak, dünyanın en güzel şeyidir. Bu ağaçlar da sizler gibi büyüyerek dünyaya güzellik katacaklar. Yeşili korumak, yeşile sahip çıkmak Şişli Belediyesi olarak birincil önceliğimizdir. Kentlerimizin doğal dokusunu korumak ve kent sakinlerimizin rahat nefes almalarını sağlamak için elimizden geldiğince bölgemizdeki yeşil alan sayılarını arttırmaya çalışıyoruz. Gelecek nesillerimize yaşanabilir, doğal bir çevre bırakabilmek adına çocuklarımızda çevre bilincini geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Şişli’de kentimizi çocuklarımızla birlikte yeşerteceğiz” diye konuştu.