İklim değişikliğiyle aile boyu mücadele!

İklim değişikliğiyle aile boyu mücadele!
İklim değişikliğiyle aile boyu mücadele!
İklim değişikliğine yönelik kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuş Avrupalı bir inisiyatif olan #İklimKuşaklarıyız için çalışan 7 fotoğrafçı, 7 ülkede, 7 aileyi fotoğrafladı. Çekilen fotoğraflar Paris 2015 İklim Zirvesi boyunca Fransa, Belçika, İngiltere, Almanya, İtayla, Danimarka ve Türkiye'de eş zamanlı olarak sergileniyor.  

RADİKAL- İklim değişikliğine yönelik kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuş Avrupalı bir inisiyatif olan #İklimKuşaklarıyız için çalışan 7 fotoğrafçı, 7 ülkede, 7 aileyi fotoğrafladı.

Bu 49 aile, bugün iklim değişikliği ile mücadele etmek zorunda kalanları temsil ediyor. Bu insanlar, bu aileler, hepimizi temsil ediyor.

Çekilen fotoğraflar, 1 Kasım 2015'ten itibaren ve COP21 (Paris 2015 İklim Zirvesi) boyunca Fransa, Belçika, İngiltere, Almanya, İtayla, Danimarka ve Türkiye'de eş zamanlı olarak sergileniyor.

ÜÇ KUŞAK AYNI GEMİDE
50 yıl bir ailede ortalama 3 farklı kuşağa işaret ediyor,  yani büyükannelerimiz, büyükbabalarımız,  anne-babalarımız ve bizler aynı kuşağa, iklim kuşağına aidiz. Aslında hep birlikte, bir dönemin çocuklarıyız. Artık harekete geçmenin zamanı geldi de geçiyor. Zamanımız azaldı. İnsanlık kendiyle yüzleşeceği günlere doğru baş döndürücü bir hızla ilerliyor.

HERKES BU AİLEYE KATILABİLİR!
Alışkanlıklarımızı değiştirmek için bir çağrı olacak #İklimKuşaklarıyız kampanyasına katılarak paylaşacağınız her fotoğraf yaklaşan felaketi daha fazla insanın fark etmesini ve tartışmasını sağlayacak. Bu mesajı alan herkes, birkaç gün içinde bir "aile fotoğrafı" ya da bir "aile selfiesi" çekip http://wearetheclimategeneration.com/tr  adresinden kampanyaya katılabilir.