İklime dikkat çekmek için 'parmak selfie'

İklime dikkat çekmek için 'parmak selfie'
İklime dikkat çekmek için 'parmak selfie'
Doğa dostları bu yılki Dünya Saati etkinliğinde iklim değişikliğine 'parmak selfie' çekerek destek veriyor. 28 Mart'ta yapılacak etkinlik için #DünyaSaati hashtag'ini kullanmak yeterli.

Bu yılki Dünya Saati etkinliğinde iklim değişikliğine dikkat çekmek için ışıklarını kapatacak doğa dostları, mesajlarını sosyal medyada “parmak selfie”leriyle yayıyor.

28 Mart 2015 Cumartesi akşamı saat 20.30’daki Dünya Saati etkinliğinde ışıklar bu yıl iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için bir saatliğine kapatılacak.  28 Mart’ta ışıklarını kapatacak doğa dostları da bu desteğini göstermek için sosyal medyada daha önce kullanılmamış bir yöntemi deneyecek. Elektrik anahtarlarının önünde çekilen “parmak selfie”leri, #DünyaSaati etiketiyle sosyal medyada paylaşan doğa dostları böylece, 28 Mart’ta “ben de ışıklarımı kapatıyorum” mesajı verecek.

WWF Türkiye nedir?

WWF-Türkiye; dünyanın en büyük, deneyimli ve bağımsız doğa koruma kuruluşlarından biri olan World Wild Forum’un (WWF) ulusal örgütüdür. Beş milyonu aşkın destekçiye ve 100’den fazla ülkede etkin bir küresel ağa sahip olan WWF’nin misyonu; dünyanın biyolojik çeşitliliğini koruyarak, yenilenebilir kaynakların sürdürülebilirliğini sağlayarak, kirlilik ve aşırı tüketimin azaltılmasını teşvik ederek gezegenimizin doğal çevresinin bozulmasını durdurmak ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmaktır.  


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Forum

  ,

  wwf

  ,

  elektrik

  ,

  doğa

  ,

  sosyal

  ,

  koruma

  ,

  2015