İş Bankası 31 Mart'ta kararacak

İş Bankası 31 Mart'ta kararacak
İş Bankası 31 Mart'ta kararacak

Türkiye İş Bankası da, WWF önderliğinde gerçekleşecek kampanyaya destek vermeye hazırlanıyor

Türkiye İş Bankası, iklim değişikliğine dikkat çekmek için Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına ışıklarını karartarak destek verecek.

2007’de Avustralya’nın Sydney kentinde binlerce kişinin iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için Mart ayının son Cumartesi günü 20:30’da ışıklarını bir saatliğine kapatmasıyla başlatılan Dünya Saati (Earth Hour) kısa bir süre içinde global bir kampanya haline geldi. 2009 yılından beri Türkiye ’de de gerçekleştirilen kampanya bu sene Türkiye'de 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında uygulanacak.

Türkiye İş Bankası da, WWF önderliğinde gerçekleşecek kampanyaya destek vermek amacıyla İstanbul ’un en yüksek binalarından biri olan İş Kuleleri’nde ve diğer binalarında, güvenlik için zorunlu alanlar hariç olmak üzere, tüm ışıklarını 31 Mart Cumartesi günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında bir saat süreyle karartacak. Banka önceki senelerde de aynı uygulamayı gerçekleştirmişti.

Tüm dünyada milyonlarca insanın destek verdiği eylem kapsamında bireyler, şirketler, yerel ve ulusal yönetimler ışıklarını bir saat boyunca kapatarak dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitlilik kaybı vs gibi konularda farkındalık yaratılmasını sağlamayı amaçlıyor. Dünya Saati Hareketi Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi dünyaca ünlü yapılarda da uygulanıyor. (hürriyet)