İşçileri işten atılan fabrikada 'kimyasal madde' paniği

İşçileri işten atılan fabrikada 'kimyasal madde' paniği
İşçileri işten atılan fabrikada 'kimyasal madde' paniği
Gebze Organize Sanayi Sitesi'nde bulunan ve işçileri 66 gündür direnişte olan IFF Fabrikası logarlarından taşan beyaz renkli ve köpüklü bir madde bölgeye yayıldı.

RADİKAL - Gebze IFF Aroma Fabrikası'nda gıdaların sağlıksız koşullarda üretilmesine tepki gösterdikleri ve sendika istedikleri için işten çıkarılan işçiler, 66 gündür eylem yapıyordu. Bugün eylemin sürdüğü fabrikanın logarlarından beyaz ve köpüren bir kimyasal madde taşmaya başladı. Fabrikadan taşarak tüm sanayi bölgesine yayılan ve denize de karışabileceği belirtilen maddeyle ilgili olarak Çevre Bakanlığı müfettişleri de fabrikaya geldi.'BAŞIMIZ DÖNDÜ, MİDEMİZ BULANDI'

Fabrika önünde eylemlerini sürdüren işçiler de maddeden etkilendi. İşçilerle birlikte eylem alanında bulunan Tek Gıda İş Sendikası uzmanı Yunus Durdu, "Çevre Bakanlığı'ndan gelen müfettişlere sorduk, onlar da ne olduğunu bilmiyor, 'inceleyeceğiz' diyor. 66 günlük direnişimize yanıt olarak buraya TOMA'ları getirip çadırımızı yıktılar. Sendika ve sağlıklı çalışma koşulları istedikleri için 9 yıllık işçileri kapı önüne koyup taşeron ve deneyimsiz işçileri çalıştıran fabrika yönetimi şimdi bu duruma ne diyecek? Bu madde bizi de kötü etkiledi. Başımız döndü ve midemiz bulandı" dedi. 

IFF işçileri: TOMA'larla geldiler, bizi darp ettiler

Ürettikleri gıdalar 'sağlıksız' diye eylemdeler!