İstanbul için saat 18.00 uyarısı

İstanbul için saat 18.00 uyarısı
İstanbul için saat 18.00 uyarısı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kentte beklenen yağış ve fırtınayla ilgili uyarıda bulundu.

İBB'den yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin hava tahmin raporlarına göre saat 18.00 dan itibaren İstanbul şiddetli yağış ve fırtınanın etkisi altına girecek" denildi. Uyarı açıklaması şöyle devam etti:

- "Yağmurla birlikte rüzgârın Balkanlar üzerinden taşıyacağı soğuk havanın etkisiyle hava sıcaklıkları hafta sonu 6 ila 10 C birden azalacak. Trakya kesiminde başlaması beklenen yağışların, gece yarısı itibari ile İstanbul il genelinde çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerine (25-75kg) neden olacağı ve Pazar akşam saatlerine kadar da aralıklarla kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor. "

- "Gece yarısından sonra yağışla birlikte rüzgar şiddetini arttırarak saatte 90 km hıza ulaşacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ,İtfaiye Daire Başkanlığı, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkalığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tüm birimleriyle kritik noktalarda tedbirlerini alıyor, muhtemel sorunlara karşı çalışmalar AKOM'dan yönetilecek." (DHA)

Hafta sonu hava nasıl olacak?

İstanbul'dan 'Kestane Karası Fırtınası' geçti