Kahramanmaraş'ta yol kapatma eylemi

Kahramanmaraş'ta yol kapatma eylemi
Kahramanmaraş'ta yol kapatma eylemi
Türkoğlu ilçesinde, taş ocağından yük taşıyan kamyonların çevre kirliliğine neden olduğunu öne süren bir grup eylem yaptı.

RADİKAL - Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde faaliyet gösteren bir taş ocağından yük taşıyan kamyonların yerleşim yerinden geçtiğini ve bu araçların çevre kirliliğine neden olduğunu belirten bir grup, Kılılı Mahallesi'nde toplandı.

Taş ocağından gelen araç ve makinelerinin geçişine izin vermeyen kalabalık, bir süre yolda oturma eylemi yaptı. Gruptakiler, sorunun çözümü için yetkililerden yardım istedi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Ahmet Ziya Çelik'in konunun takipçisi olacağını belirtmesi üzerine grup, eylemi sonlandırdı.

Grup adına konuşan Gülizar Akdere, belediyenin sıkıntılarına çözüm bulmadığını söyledi. Kamyonların yerleşim biriminin içinden geçtiğini anlatan Akdere, "Yazın kapı pencere açamıyoruz ve çamaşırlarımızı da kurutamıyoruz. Daha da önemlisi çocuklarımızın kamyonun altında kalmasından endişe duyuyoruz. Problemin çözümü için yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz" dedi.
AA


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  haber

  ,

  Kapı

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,