Kedi işkencecisine ceza kesildi!

Kedi işkencecisine ceza kesildi!
Kedi işkencecisine ceza kesildi!
Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisine idari para cezası verildi.

Eskişehir’de kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisine 1756 lira idari para cezası kesildi. Eskişehir’de Osman Gazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğrencisi C. A’nın, iç organları dışarı çıkmış bir kedinin resimlerini kendi sosyal paylaşım hesabında paylaşarak yayınlaması üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğünce inceleme başlatılmış ve ikamet adresi tespit edilmişti.
Eskişehir’deki ikamet adresinde bulunamayan şahsın Bartın’a gittiği öğrenilmiş ve bunun üzerine Bartın Cumhuriyet Savcılığına başvurulmuş, Cumhuriyet Savcılığınca şahsın ifadesi alınarak Eskişehir Adliyesine gönderilmişti.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğü, üniversite öğrencisi C.A. hakkında, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 8. Maddesinin 2. fıkrasında yer verilen “Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbi amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez” hükmüne aykırı davranmaktan 1756 lira idari para cezası uygulayacak.

KAMPANYALAR DA SÜRÜYOR

Kediye işkence eden üniversite öğrencisinin okuldan atılması, ayrıca bu tür durumlara ağır cezalar verilmesiyle ilgili imza kampanyaları da devam ediyor.
Sahiplendiği kediyi yatağına çiş yaptığı gerekçesiyle bıçaklamak ve ardından damacanayla vurarak öldürmekle suçlanan M.C.A.’nın poliste verdiği ifade de ortaya çıktı.

'BEN HAYVANSEVERİM' DEDİ

Kediyi bir kafeteryada gördüğünü ve sahiplendiğini belirten M.C.A., ifadesinde şöyle dedi:
“Kediyi evde besliyordum. Bir akşam eve geldiğimde kapının önünde bağırsakları çıkmış şekilde gördüm. Evin içine aldım. Sonra alkolün de etkisiyle bağırsakları çıkan kedinin görüntüsünü çekerek kız arkadaşıma gönderdim ve nasıl tedavi ettirebileceğimi sordum. Sonra uyuya kalmışım. Sabah kalktığımda kedinin öldüğünü gördüm ve çöpe attım. Ben hayvanseverim. Daha önce evimde 2 köpek besledim. Suçlamaları kabul etmiyorum.”M.C.A. ifadesinde, görüntüyü sosyal medyaya sızdıran kız arkadaşı ve görüntülerle ilgili yorum yaparak kendisine hakaret ve tehditlerde bulunanlardan da şikayetçi olduğunu söyledi. Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olan öğrencinin babası Mutlu A.’nın, olayın ardından izine ayrıldığı belirtildi. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sitede oturan aile, gazetecilerin görüşme istemini kabul etmedi. Sitede oturanlar, M.C.A.’yı olayın ortaya çıkmasından sonra hiç görmediklerini söyledi. (AA/DHA)

Eskişehir'de kedi vahşeti!