Maltepe'de sokak hayvanlarına 'sıcak hava' müdahalesi

Maltepe'de sokak hayvanlarına 'sıcak hava' müdahalesi
Maltepe'de sokak hayvanlarına 'sıcak hava' müdahalesi
Maltepe Belediyesi, aşırı sıcaklardan etkilenen sokak hayvanları için 400 adet suluk dağıtımı yaptı. Veteriner hekimler de, güneş çarpmasına maruz kalan hayvanların tedavilerini gerçekleştirdi.

RADİKAL - Türkiye ’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgası, sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiledi. Sıcaklardan etkilenen sokaktaki hayvanları için harekete geçen Maltepe Belediyesi, vatandaşlara 200 adet su kabı dağıtırken, yeşil alanlara ve parklara da otomatik olarak dolan 200 adet sabit suluk yerleştirdi. 

Sıcaklara bağlı olarak ısı çarpmasına maruz kalan ve genel sağlık durumları bozulan köpek ve kedilere ise veteriner ekipleri yerinde müdahale ederek, tedavilerini gerçekleştirdi. Durumları kötü olan hayvanlar ise belediyenin, Sahipsiz Hayvan Aşılama ve Tedavi Merkezi’ne götürüldü. 

'BİR KAP SUYU ESİRGEMEYİN'

Yazın sıcak aylarında Maltepelileri, sokak hayvanları için evlerinin önüne bir kap su koymaya çağıran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Tüm hayvan severleri, yazın bu sıcak günlerinde ellerini taşın altına koymaya davet ediyoruz. Unutmayalım su hayat demektir ve 1 kap su bile onlarca hayvanın yaşamını kurtarabilir" dedi.