@idrisemen

Okmeydanı'ndaki 'Şanzelize projesi' iptal edildi

Okmeydanı'ndaki 'Şanzelize projesi' iptal edildi
Okmeydanı'ndaki 'Şanzelize projesi' iptal edildi
Okmeydanı'nda 5 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli nazım imar planı iptal edildi. İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin oy birliğiyle iptal ettiği plan için Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan 'Okmeydanı'nı Şanzelize yapacağız' demişti.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – Okmeydanı Çevre Koruma Derneği tarafında, 1/5000 Nazım İmar Planı için açılan yürütmenin durdurulması ve planın iptali davası sonuçlandı. İstanbul 6. İdare Mahkemesi, 1/5000 Nazım İmar Planı’nı oy birliğiyle iptal etti.

Beyoğlu’nun Piyalepaşa, Kaptanpaşa, Keçicipiri, Fetihtepe ve Piripaşa mahallerini kapsayan proje ile ilgili Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ‘Okmeydan’nı Şanzalize yapacağız’ demişti.

1/5000 Nazım İmar Planı’n iptal edilmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen yeni 1/1000 ölçekli plan da son karar ile dayanaksız kalmış oldu.


  http://www.radikal.com.tr/128586312858631

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user386208

  Niye okmeydanı'nı şanzelize yapıyorsunuz arkadaş? Siz "şu semtimizi nişantaşı yapıcaz bu mahalleyi beyoğlu, bebek yapıcaz" diyen bir ülke duydunuz mu hiç araplar dışında?