Ön ayakları kopan kediyi yüzlerce kişi sahiplenmek istedi

Ön ayakları kopan kediyi yüzlerce kişi sahiplenmek istedi
Ön ayakları kopan kediyi yüzlerce kişi sahiplenmek istedi
Osmaniye'de ön ayakları kopmuş halde bulunan kedinin başına ne geldiğini bulmak için polis harekete geçti. Ankara Kedi Hastanesi'ne yollanan kediyi sahiplenmek için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda başvuru yapıldı.

Ön ayakları kopmuş olarak bulunduktan sonra ameliyat edilen ve oyuncak arabadan geçici ayak yapılan kedinin, tren kazasında yaralandığı belirlendi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, hayvanseverlerin tepkisine yol açan haberlerden sonra polis ekipleri çalışma başlattı. Yaralı kedinin bulunduğu bölgede araştırma yapan ve görgü tanıklarına başvuran ekipler, tren yolunda rayların üzerinde kedinin kopmuş ayaklarına rastladı. Olayın, iddia edildiği gibi ‘hayvana yönelik şiddet’ olarak değil, tren kazası sonucu meydana geldiği düşünülüyor.
Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) İl Temsilcisi Nevin Tülücü, sokak hayvanının başına gelen üzücü olayın aydınlatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Hayvanseverlerin tepkisine neden olan söz konusu olay için çalışma başlatan Osmaniye Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden Tülücü, "Yaralı kedinin tedavisinin tamamlanmasından sonra onu sahiplenmek istiyoruz. Telefonla ve sosyal medyadan bize yüzlerce kişi başvuruda bulundu. Toplumun, sokak hayvanları için gösterdiği hassasiyet, bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

YARALI KEDİ ANKARA ’YA YOLLANDI

Bu arada, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın talimatıyla yaralı kedi, Ankara Kedi Hastanesi'ne gönderildi. Kediyi Ankara'ya götüren Osmaniye Belediyesi'nde görevli veteriner hekim Ali Laçinbala, kedinin Ankara'daki Kedi Hastanesi'nde Doç. Dr. Tarkan Özçetin tarafından tedavisine devam edileceğini söyledi.
Laçinbala, yaralı kedi için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda destek telefonu aldıklarını belirterek, tedavisinin ardından kediyi sahiplenmek isteyenler olduğunu kaydetti.(OSMANİYE/AA)