Vali Hüseyin Avni Coş'un annesi eylem yaptı

Vali Hüseyin Avni Coş'un annesi eylem yaptı
Vali Hüseyin Avni Coş'un annesi eylem yaptı
Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde ağaçların sökülerek başka yere taşınmasına tepki gösteren Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un annesi Feride Coş, dün iş makinelerinin arasına daldı. Coş'un tepkisine rağmen belediye ekipleri ağaç sökme işlemine devam etti.

RADİKAL - Eğirdir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yeni Mahalle’de göl kenarındaki ağaçları başka bir yere nakletmek amacıyla sökümüne başladı. Ağaçlar özel bir makinesi yardımıyla topraktan çıkarılırken, mahallelilerden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un annesi Feride Coş duruma tepki gösterdi.

"İSTANBUL'DAKİ AĞAÇLAR İÇİN TÜRKİYE AYAĞA KALDIRILDI"
İş makinelerinin arasına dalan Feride Coş, "İstanbul’da ağaçlar söküldü, Türkiye ayağa kaldırıldı. Şimdi bu ağaç katliamını kimse görmüyor. Çevre kirliliğinin önlenmesi için mücadele ediyoruz" dedi. Olayın mahkemeye aksettiğini, oradan karar çıkmadan ağaçların sökülmemesi gerektiğini belirten Feride Coş, "Bunu sökenler de suçludur. O belediye reisi gelsin, konuşsun. Biz burada yapılacak imar tadilatına karşıyız. Bu mahalle kurulalı 55 yıl oldu. Şahsi menfaatleri için ağaçlar kaldırılıyor" diye konuştu.

Feride Coş, tepkisinin ardından olay yerinden ayrılırken, belediye ekipleri ağaç sökme işlemine devam etti. Eğirdir Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Orman Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Yeni Mahalle’deki yetişmiş ağaçlarımız itinayla yerlerinden alınarak rekreasyon alanımızda hazırlanan yeni yerlerine nakledilmiştir. Ağaçların kesilip, katledildiği yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. Bu tür ağaçların yer değiştirme işlemleri her belediyede olduğu gibi ilçemizde de rutin olarak yapılmaktadır" denildi. (Ali ÇEVİKBAŞ/EĞİRDİR/DHA)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  orman

  ,

  ,

  sakarya

  http://www.radikal.com.tr/128613512861353

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - hasbhasb

  Helal teyze. Milletin güce tapmaktan gözü kör olmuş.

  AKP nin getirdikleri.. - kaşınan adam

  Daha önceden bilmediğimiz görmediğimiz şeyleri AKP den öğrendik.Mesela AVM-Saray-Otoyol -cadde yapmak için ağaç kesileceğini veya söküleceğini..

  ETİK DEĞERLER HAREKETE GEÇİYOR !!!!!! - Sebodil

  Çok güzel bir gelişme ve haber.Halk değerlerini korumaya çalışıyor.Yönetenler halkın değerlerine saygılı olmalıdır. Anne üniversite mezunu değil.Değerlerini savunuyor. Okullarda ve üniversitelerde etik değerler eğitimi verilmesinin gerekli olduğunu gösteren ibret verici bir gelişme.Ellerinden öpülesi anneye saygılar...