@ismailsaymaz

Zile'nin AKP'li başkanı HES karşıtı köylüleri terörist ilan etti

Zile'nin AKP'li başkanı HES karşıtı köylüleri terörist ilan etti
Zile'nin AKP'li başkanı HES karşıtı köylüleri terörist ilan etti
Tokat'ın Zile ilçesinde HES'i protesto eden köylüler AKP'li Belediye Başkanı Lütfi Vidinel tarafından "terörist" ilan edildi. Başkan Vidinel, Zile halkı terörizme asla geçit vermeyecektir. Yaptıklarının hesabını vereceklerdir" dedi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Tokat'ın Zile ilçesinde HES'i protesto eden köylüler AKP 'li Belediye Başkanı Lütfi Vidinel tarafından "terörist" ilan edildi. Başkan Vidinel, protesto sırasında camları kırılan otobüsü belediye binası önüne çekip üzerine astığı pankartta köylüleri kaos çıkarmakla suçlayarak, "Gelişmemizi istemeyen, bölgemizde kaos oluşturmak isteyen saldırılar huzur, barış ve kardeşlik ortamımızı bozamayacaktır. Zile halkı terörizme asla geçit vermeyecektir. Yaptıklarının hesabını vereceklerdir" dedi. 

Tokat'ın Zile ilçesinden geçen Çekerek Irmağı üzerine özel bir firma tarafından yapılması planlanan HES'e karşı dün Yapalak köyünde eylem yapılmıştı. CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ve İstanbul Milletvekili Melda Onur ve CHP İl Başkanı Dursun Aytaç'ın da destek verdiği köylüler 10 kilometre uzaklıkta bulunan şantiyeye yürüdü. Zile-Çekerek yolunda çok sayıda jandarma ve polisin önlem alması sonrası eyleme katılanlar tarlaların içerisinden devam etti. Karayolundan yürüyen iki bin kişinin önünü jandarma kesti ve tarlalara kaçışanlara biber gazı ile müdahale etti.

Bu arada, müdahale için görevlendirilen Zile Belediyesi'ne ait bir otobüsün camları kırıldı. AKP'li Belediye Başkanı Lütfi Vidinel de otobüsü belediye binasının önüne çekerek, üzerine astığı "Zile'de terör istemiyoruz" başlıklı bir pankartla sergilemeye başladı. Pankartta şöyle yazıyor:

"CHP'li İstanbul bazı ilçe belediyelerinin otobüsleriyle Zile'mize taşınan insanlar; HES bahanesiyle şanlı Türk askerine, polisine ve halkımızın hizmetinde bulunan, askerlerimizi taşıyan Zile Belediyesi otobüslerine, yangını söndürmeye giden Zile Belediyesi itfaiyesine saldırdılar. Gelişmemizi istemeyen, bölgemizde kaos oluşturmak isteyen saldırılar huzur, barış ve kardeşlik ortamımızı bozamayacaktır. Zile halkı terörizme asla geçit vermeyecektir. Yaptıklarının hesabını vereceklerdir."

     


  http://www.radikal.com.tr/131472813147283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user681246

  Şanlı Türk ordusu diyor. Yalanlarla iftiralarla kozmik odaya girerken şanlı olduğu aklınıza gelmiyordu. Takiyyeciler sizi

  zile - user383887

  ZİLE : 30 mart 2014 belediye başkanlığı seçimi AKP : 8217 oy MHP : 6760 oy CHP : 5711 oy

  hes karşıtları mı? - user676291

  onları orman bakanı zaten terörist ilan etmişti. ancak bld. bşk.nın kastettiği (bknz:pankart resmi) istanbul chp ilçe belediyeleri otobüsleriyle destek olmaya gelenler. ismail, haberin bu önemli noktasını ya kaçırmış ya da koyduğu fotoğraftaki yazıyı tam anlamamış. zira yazı da kötü bir türkçe ile yazılmış ve yanlış anlaşılma potansiyeli yüksek. yani bu durumda bşk.nın terörist ilan ettiği hes karşıtı köylüler değil; istanbul'dan chp ilçe otobüsleriyle getirilen "köylüler" olmalı?