Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
- "Türk toplumu sağduyusunu her zaman sandıkta gösterdi. Sokakta değil, terör örgütlerinde değil, sandıkta güzelce tepkisini koyarak, sağduyusunu koyarak... Bugüne kadar nasıl olduysa, bugünden sonra da böyle olacağını düşünüyorum"

ÇORUM (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanı Ayşen Gürcan, "Türk toplumu sağduyusunu her zaman sandıkta gösterdi, sokakta değil, terör örgütlerinde değil, sandıkta güzelce tepkisini koyarak, sağduyusunu koyarak... Bugüne kadar nasıl olduysa, bugünden sonra da böyle olacağını düşünüyorum" dedi.

Osmancık ilçesine gelen Bakan Gürcan, Vali Ahmet Kara, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve ilgililer tarafından karşılandı.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş'ı ziyaret eden Gürcan, daha sonra ilçedeki bir tesiste kadınlarla bir araya geldi. 

Burada yaptığı konuşmada, halk toplantılarını önemsediğini belirten Gürcan, son 13 yılda Türkiye 'nin sosyal politikalar alanında umulmadık güzel projeler yaptığını vurguladı.

Bakanlığın çalışmalarına değinen Gürcan, "Devlet kamu yardımları ve kamu hizmetleri açısından da biz engelliye, engellisine evinde bakana destek olduk. Hem de öyle bir destek ki, bu desteğin bir eşi benzeri dünyada yok. Sadece bu mu? Hayır. Yaşlısına hizmet verene de destek olduk. Evinde bakım isteyene de yine evde bakım hizmeti sunduk" değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıklarının bütçesinin arttığını, artan bütçenin de yeni hizmetlere vesile olduğunu vurgulayan Gürcan,"Bu daha fazla hizmet kurumu açmak demek, daha fazla istihdam imkanı sağlamak demek, bu daha fazla yardıma ihtiyaç duyan insana ulaşmak demek. Bu daha sosyal bir toplum olmanın, sosyal kalkınmayı sağlayacak toplum olmanın kapılarını açmak demek. Yolumuz uzun, işimiz zor ama bu sizler için olduğu zaman kolay geliyor" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan istikrarı devam ettirmelerini isteyen Gürcan, istikrarın olmadığı yerde kaos, kaosun olduğu yerde kararsızlık, kararsızlık olan yerde de iş olmayacağını dile getirdi.

"Çalışmayanın vakti çoktur, çalışanın vakti yoktur" diyen Gürcan, şunları kaydetti:

"O yüzden izin verin biz çalışacağız, çalışmaya da devam edeceğiz. Sizlerin desteğiyle ve bu anlamda toplumsal destek. Türk toplumu sağduyusunu her zaman sandıkta gösterdi. Sokakta değil. Terör örgütlerinde değil. Sandıkta güzelce tepkisini koyarak, sağduyusunu koyarak... Bugüne kadar nasıl olduysa, bugünden sonra da böyle olacağını düşünüyorum. Sizlere güveniyoruz, desteğinizi bekliyoruz."

Bakan Gürcan, toplantının sonunda vatandaşların sorularını da cevaplandırdı.