Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan Çorum'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan Çorum'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan Çorum'da
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan, Van'da polisin uygulama noktasından kaçan sürücünün kamyonetle çarpmasıyla şehit düşen polis memuru Yaşar Uysal'ın babaevini ziyaret etti

ÇORUM (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Van'da polisin uygulama noktasından kaçan sürücünün kamyonetle çarpmasıyla şehit düşen polis memuru Yaşar Uysal'ın babaevini ziyaret etti.

Osmancık'taki programının ardından il merkezine geçen Bakan Gürcan, valiliği ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün kentteki çalışmaları hakkında Vali Ahmet Kara'dan bilgi alan Bakan Gürcan, huzurevi, engelli eğitim merkezleri ve sevgi evlerinin kapasitesi ve mevcut durumlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. 

Valiliğin ardından Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret eden Bakan Gürcan'a, kentin yöresel yemeklerinden ikram edildi.

Daha sonra Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Gürcan, merkezdeki kurslarda eğitim gören öğrencilerle sohbet etti. Bazı öğrencilerle resim yapan Gürcan, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Bakan Gürcan daha sonra Van'da 5 Ekim'de polisin uygulama noktasından kaçan sürücünün kamyonetle çarpmasıyla şehit düşen polis memuru Yaşar Uysal'ın merkeze bağlı Güney köyündeki babaevine gitti.  

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Bakan Gürcan beraberindeki Vali Ahmet Kara, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, evin önündeki taziye çadırında şehidin babası Mustafa Uysal ve yakınlarına başsağlığı diledi.

- Arsa bağışlayan hayırsevere teşekkür

Taziye ziyaretinin ardından Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Gürcan, huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet etti.

Yanına oturduğu 87 yaşındaki Güldane Kurtçu'yla da bir süre sohbet eden Bakan Gürcan, Kurtçu'ya meyve ve su ikramında bulundu.

Huzurevi ziyaretinin ardından Alaca Belediyesini ziyaret eden Bakan Gürcan, ilçeye engelsiz eğitim merkezi yapılacağını açıkladı. 

Merkezin arsasının bir hayırsever tarafından bağışlandığını ifade eden Gürcan, hayırsever Elvan Salbaş'a teşekkür etti. 

Salbaş'ın, engelsiz eğitim merkezine merhum babası Rıfat Salbaş'ın isminin verilmesi talebine olumlu yanıt veren Bakan Gürcan, belediye çıkışında vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ilçeden ayrıldı.