AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal:
- "Muhalefet partileri ile AK Parti arasındaki temel farklılık şu; AK Parti'nin seçim beyannamesindeki taahhütlerini vatandaş, hayatın önümüzdeki evresinde gerçekleşecek somut, inandırıcı taahhütler olarak görüyor. Bunun için bu dönemde seçim beyannamemizin yeni muhtevası gerçekten vatandaşlarımız arasında büyük bir hüsnü kabul, büyük bir teveccüh gördü"

ÇORUM (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, seçim beyannamelerinin vatandaş tarafından teveccüh gördüğünü belirterek, "Muhalefet partileri ile AK Parti arasındaki temel farklılık şu; AK Parti'nin seçim beyannamesindeki taahhütlerini vatandaş, hayatın önümüzdeki evresinde gerçekleşecek somut, inandırıcı taahhütler olarak görüyor. Bunun için bu dönemde seçim beyannamemizin yeni muhtevası gerçekten vatandaşlarımız arasında büyük bir hüsnü kabul, büyük bir teveccüh gördü" dedi.

Ağbal, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile yaptığı toplantının ardından Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Çorum Şubesi'ni ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Ağbal, AK Parti'nin sunduğu seçim beyannamesinin temelinde kalkınma olduğunu söyledi.

Reformlar, taahhütler ve projelerden oluşan üç ayaklı seçim beyannameleri bulunduğunu ifade eden Ağbal, " Türkiye eğer orta gelir, orta teknolojiden kurtulacaksa bizim reform yapmaya ve artan ölçüde o reformlara devam etmemiz gerekiyor. Seçim beyannamemizde eğitim reformunu en öncelikli reform olarak belirledik. Çünkü biz eğitim reformu üzerinden beşeri sermayemizi, insan kaynağımızı gerçekten orta ve yüksek teknoloji üretecek noktaya dönüştüreceğiz. Çok iddialı reform alanlarını da belirledik" diye konuştu.

Kamu yönetimi reformunu da öncelikli alan olarak belirlediklerini vurgulayan Ağbal, bu reformla yetkinin kamudan özel sektöre yayılmasını, özel sektör üzerindeki yüklerin kaldırılarak daha verimli kamuyu hakim kılmak istediklerini kaydetti.

Seçim beyannamelerinde bulunan taahhütleri anlatan Ağbal, şöyle devam etti:

"Seçim beyannamemizin ikinci önemli ayağı taahhütlerimiz, vaatlerimiz. Vatandaşlarımıza, gençlerimize, emeklilere, çalışanlara, çiftçilere olan taahhütlerimiz. Yani toplumun tüm kesimlerine dönük önümüzdeki 4 yıllık süre zarfında ne taahhüt ediyorsak, seçim beyannamemize açık, net, somut bir şekilde koyduk. Hayatın doğumdan ölüme kadar her alanında vatandaşın memnuniyetini merkeze alan, insanın onurunu merkeze alan taahhütler silsilemiz var. Gençlerimizi de vaatlerin merkezine oturttuk. Çünkü bizim gençlerimiz, geleceğimiz, ümidimiz, yarınlarımız. Onların eğitimi daha kaliteli alması, eğitime erişmesi, tamamladıktan sonra da sahibi olması, istediği işte çalışması ya da kendi işini kurması... Bütün bu alanları destekleyen, kendini ifade etmesi noktasında alacağı tüm inisiyatiflere destek veren programlar geliştirdik. Gençler akıllarına gelen her alanda medeni ve ruhi gelişmelerine katkı sağlayacak, kendilerini daha iyi ifade edebilecek her alanda ne kadar proje getirirlerse getirsinler, devlet olarak, hükümet olarak onlara destek vereceğiz. Çünkü gençlere vereceğiniz destek, ileride ülkenin geleceğine, kalkınmasına katkı sağlayacak."

Bu taahhütlerde bulunurken bir taraftan ekonominin gereklerini dikkate aldıklarını, bir taraftan da vatandaşın yaşam standardını artırmanın gayreti içerisinde hareket ettiklerini anlatan Ağbal, "Muhalefet partileri ile AK Parti arasındaki temel farklılık şu; AK Parti'nin seçim beyannamesindeki taahhütleri vatandaş, hayatın önümüzdeki evresinde gerçekleşecek somut, inandırıcı taahhütler olarak görüyor. Bunun için bu dönemde seçim beyannamemizin yeni muhtevası gerçekten vatandaşlarımız arasında büyük bir hüsnü kabul, büyük bir teveccüh gördü. Herkes inşallah 1 Kasım seçimlerini heyecanla bekliyor" ifadelerini kullandı.

Seçim beyannamelerinde yer alan projeleri "Türkiye'nin dünyadaki yerini değiştirecek önemli projeler" olarak nitelendiren Ağbal, aralarında Körfez geçiş, İstanbul 'daki üçüncü havalimanı inşası, köprü geçişleri, üçlü tüp geçit projelerinin Türkiye'nin son 13 yılda yakaladığı ivmeyi taçlandıracağını söyledi.

- "13 yıldır gövdesi taşın altında bir partiyiz"

Seçim beyannamelerinin hükümet programı niteliğinde olduğuna dikkati çeken Ağbal, şöyle konuştu:

"Seçim beyannamemiz, hükümet programımızın da temeli. Şu anda partiler içerisinde bir hükümet programı hazırlayabilecek içerikte seçim beyannamesi olan tek parti, AK Parti. Diğer partilerin seçim beyannamelerine bakarak bir hükümet programını kolay kolay çıkarmak mümkün değil. Bizi en çok sevindiren husus, 13 yıldır vatandaşımızın bize gösterdiği teveccühü bu seçim beyannamesine de göstermiş olması. 'AK Parti söylerse yapar'. AK Parti'ye karşı bir inanç var, söylediklerini yapacağına dair bir inanç var. Vatandaş şuna da inanıyor; 'AK Parti eğer bir şeyi söylerse her şeyi gözetir. Bir popülizm içerisine girmez. Vatandaşın ihtiyacını en öne koyar ama her şeyin istikrar içerisinde, huzur içerisinde, sadece bugünü kurtarma adına değil, Türkiye'nin gelecek yarınlarını kuran bir anlayışı temsil eder'. Bu seçim beyannamesi üzerinden muhalefet partilerinin geliştirmeye çalıştıkları söylemlerin vatandaş nezdinde inandırıcılığı yok. 1 Kasım seçimlerinde de hem seçim beyannamemiz üzerinden vatandaşlarımıza söylediklerimiz var hem parti olarak masanın üzerinde duran, önümüzde duran sorunlara karşı çok açık, net, somut, fikirlerimiz, projelerimiz var. Biz 13 yıldır gövdesi taşın altında bir partiyiz."

Ağbal'a ziyaretlerinde TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu da eşlik etti.