AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Eğer biz 1 Kasım'da iktidar olmazsak hedefleri şu, CHP-MHP koalisyonu oluşturmak ve HDP milletvekillerini istifa ettirip, CHP'ye dahil ettirerek, CHP-MHP koalisyonunu inşa etmek istiyorlar" - "HDP, PKK'nın siyasal uzantısıdır. Türkiye'nin partisi falan da değildir, Türkiyeli falan da değillerdir" - "PKK zalim bir örgüt. Marksist ve Leninist bir örgüt. Özerklik ilan edemezler, Kürdistan kuramazlar ama Türkiye'yi meşgul ederler"

ÇORUM (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Eğer biz 1 Kasım'da iktidar olmazsak hedefleri şu,  CHP - MHP koalisyonu oluşturmak ve HDP milletvekillerini istifa ettirip, CHP'ye dahil ettirerek, CHP-MHP koalisyonunu inşa etmek istiyorlar" dedi.

Uğurludağ ilçesindeki açılış törenlerinin ardından kent merkezine geçen Özdağ, belediye konferans salonunda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. 

Özdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin siyasal tarihi hakkında bilgiler vererek, yaşanan sıkıntıları anlattı.  

Türkiye'nin, Adnan Menderes'in başbakanlığı döneminde başlayan kalkınma ve gelişme hamlesinin daha sonra Turgut Özal ile devam ettiğini, son 13 yıldır da AK Parti iktidarı ile devam ettiğini dile getiren Özdağ, başta batılı ülkeler olmak üzere birçok ülkenin Türkiye'nin gelişmesinden rahatsızlık duyduğunu söyledi. 

Türkiye'yi büyütmek istedikleri zaman düşmanlıkların arttığını ve halkın kutuplaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Özdağ, şunları kaydetti:

"7 Haziran öncesinde de HDP ile önümüzü kestiler. HDP, PKK 'nın siyasal uzantısıdır. Türkiye'nin partisi falan da değildir, Türkiyeli falan da değillerdir. Kusura bakmasınlar, ben açık konuşuyorum. Onlar TBMM'de hep iki şeyin hayali için yanıp tutuşuyorlar. Birincisi özerklik, ikincisi Kürdistan, ayrı devlet kurmak. Özerkliğe, yerel yönetimlerle başladılar. Şimdi de yerel halklara özerklik diyorlar. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da Kürtler, Araplar, Türkmenler, Ezidiler, Kırgızlar hep beraber yaşarlar. Bizim Kürtlerle hiçbir problemimiz yok. Ta ki Malazgirt'ten bu yana Müslümanız, kardeşiz. Cumhuriyet kurulduğundan beri aynı ülkenin vatandaşlarıyız." 

Türkiye'de özgürlüklerin alanını genişletmek için her şeyi yaptıklarını anlatan Özdağ, "Bunlar Türkiye'de yerel halka özerliklik istemiyorlar. Kürtlere de değil, PKK'yı destekleyenlere istiyorlar. Çözüm Süreci başlamadan önce insanları kaçırıyorlardı, 'terk edin buraları' diyorlardı. Çözüm Sürecinde de 3 yıl boyunca insanları haraca bağladılar. 45 bin kişi Kuzey Irak'a gitti. Eğer PKK hakikaten adil bir örgüt olsaydı, Kürtlerin hakkını savunsaydı 45 bin aile Barzani'ye sığınır mıydı? 20 bine yakın aile Van'dan, Muş'tan, Siirt'ten gelip Mersin'e, Manisa'ya, İstanbul'a, İzmir'e gider miydi? PKK zalim bir örgüt. Marksist ve Leninist bir örgüt. Özerklik ilan edemezler, Kürdistan kuramazlar ama Türkiye'yi meşgul ederler" ifadelerini kullandı.

- "PKK'nın içerisinde bulunan 15 devletle dövüşüyoruz"

Dünyanın en zengin yeraltı zenginliklerinin Türkiye topraklarında bulunduğunu, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki madenlerin çok değerli olduğunun altını çizen Özdağ, "Dünyada kimyasal silahların kullanılmadığı tek toprak Türkiye Cumhuriyeti topraklarıdır. Bunların hepsi bizim topraklarımızda. Bunu isterler mi? İstemezler. İşte o zaman size PKK'yı musallat ederler. Biz PKK ile dövüşmüyoruz. PKK'nın içerisinde bulunan 15 devletle dövüşüyoruz. PKK bu devletler eliyle vekaleten dövüşen bir örgüt" diye konuştu. 

"Ellerine fırsat geçse bizi kör testere ile kıtır kıtır keserler" diyen Özdağ, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Bu yüzden 1 Kasım seçimleri çok önemli. 7 Haziran'da yapamadık. Lider değişikliği olmuştu. Recep Tayyip Erdoğan köşke gitti, Ahmet Davutoğlu gibi eli temiz, nasiyesi temiz, güzel bir bilge adam genel başkan ve başbakan oldu. Siyaseti bilmiyordu ama bilge bir adamdı. Onunla seçime girdik, yüzde 41 oy aldık. Her egemen güçle dövüştük. Paralel yapıyla, PKK ile onların siyasal uzantısı HDP ile onların dergileri ve yayın organlarıyla, medya patronlarıyla... Türkiye'de diktatör varmış, özgürlük yokmuş. Yahu Türkiye'nin en çok satan ilk beş gazetesi muhalefet gazetesi... Hani Türkiye'de özgürlükler kısıtlanıyordu? Kim televizyon kurmak istiyor da kuramıyor?" 

- "CHP-MHP koalisyonunu inşa etmek istiyorlar"

Türkiye için en büyük tehlikenin PKK'nın ardından paralel yapı olduğunu belirten Özdağ, "Bu HDP'yi, PKK'yı, KCK'yı ciddi takip edin. Türkiye için en büyük tehlike PKK ve ardından paralel yapıdır. Onu da çok ciddi takip edin. Hepimiz günbegün takip edelim bunları. Ne yazıyorlar, ne çiziyorlar okuyalım, tedbirimizi alalım" dedi.

AK Parti'nin 1 Kasım'daki seçimlerde tek başına iktidar olması gerektiğini savunan Özdağ, "Eğer biz 1 Kasım'da iktidar olmazsak hedefleri şu, CHP-MHP koalisyonu oluşturmak ve HDP milletvekillerini istifa ettirip, CHP'ye dahil ettirerek CHP-MHP koalisyonunu inşa etmek istiyorlar. Türkiye'nin büyümesini istemezler. Türkiye'nin büyümesi demek batının küçülmesi demek. Bizim küçülmemiz demek emperyalistelerin büyümesi demektir. Herkes bize bakıyor. Ümitle, aşkla, şevkle bakıyor. 1 Kasım seçimlerine az kaldı. Sayılı gün çabuk geçer. Kapı kapı gezip, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Her el ile tokalaşacağız, her gönüle gireceğiz ve diyeceğiz ki bu bir istiklal harbidir. Demek mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.

Özdağ'a konuşmasının ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt tarafından hediye takdim edildi.