Çorum'dan Suriyelilere insani yardım

Çorum'dan Suriyelilere insani yardım
Çorum'dan Suriyelilere insani yardım
- Çorum'da İHH ve hayırseverlerin desteğiyle temin edilen 25 ton un, kuru gıda ve kadınların çocuklar için ördükleri kıyafetlerin yüklendiği tır, savaş mağduru Suriyelilere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi

ÇORUM (AA) - Çorum'da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile hayırseverlerin desteğiyle sağlanan 25 ton un, kuru gıda ve kadınların çocuklar için ördükleri kıyafetlerin yüklendiği tır, savaş mağduru Suriyelilere yollandı.

İHH Çorum Temsilcisi Selim Özkabakçı, Eşref Hoca Caddesi'ndeki vakıf merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, savaşın başından beri Çorum İHH olarak Suriye halkının yanında olduklarını, bundan sonra da yardım etmeye devam edeceklerini söyledi.

Mazlum çocukların, kadınların, yaşlıların Türkiye'deki vatandaşlar üzerinde de hakları bulunduğunu dile getiren Özkabakçı, inançları ne olursa olsun her zaman mazlumun yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Suriye'de savaşın tüm vahşetiyle devam ettiğini anlatan Özkabakçı, zalimler sivil insanları bombalarken susanın dilsiz şeytan olacağını ifade etti.

Özkabakçı, "Çorum İHH olarak 28'inci insani yardım tırımızı uğurluyoruz. Yardım malzemelerinde ağırlıklı olarak un, kuru gıda ve gönüllü hanımların el emeği ile hazırladıkları çocuklara yönelik kıyafetler bulunmaktadır. Alacalı hayırseverlerin 4 ton un desteği de tırımıza yüklendi. En kısa zamanda mazlumlara ulaştıracağız" dedi.

Özkabakçı'nın konuşmasının ardından yardım malzemesi yüklü tır, dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.