Eski Adalet Bakanı Bozdağ:

Eski Adalet Bakanı Bozdağ:
Eski Adalet Bakanı Bozdağ:
- "Şimdi bu kadro Türkiye'yi ayağa kaldırdı, bunlar gelip dağıtmak istiyorlar. Hazineyi görünce bunların dişleri kamaşıyor. Bu millet, Allah'ın izniyle sandıkta o dişleri sökecek. Ben buna yürekten inanıyorum" - "Es kaza, olmaz ama millet bunlara bir imkan verse emin olun 6 ay sonra bırakın emekliye bu parayı vermeyi, bunlar emeklinin parasını ödeyemez hale getirirler, bizim yaptığımız yolların tamirini, yaptığımız hastanelerin elektriğini yakamazlar" - "Özal biriktirdi, bunlar geldi Özal'ın yaptıklarını dağıttı gitti. Şimdi bu kadro Türkiye'yi ayağa kaldırdı, bunlar gelip dağıtmak istiyorlar"

ÇORUM (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Şimdi bu kadro Türkiye'yi ayağa kaldırdı, bunlar gelip dağıtmak istiyorlar. Hazineyi görünce bunların dişleri kamaşıyor. Bu millet, Allah'ın izniyle sandıkta o dişleri sökecek. Ben buna yürekten inanıyorum" dedi.

Bozdağ, Alaca Belediyesince Cumhuriyet Meydanı'ndan düzenlenen açılış törenlerinde yaptığı konuşmada, her seçim döneminde siyasilerin vatandaşların huzuruna çıktığını, dertlerini anlatarak halktan yetki talebinde bulunduğunu belirtti.

Türkiye'nin geçmişinde ve siyasi tarihinde milletten alamadıkları iktidarı İstanbul ve Ankara'da "Bizans oyunları" ile almaya alışmış çevrelerin olduğunu ancak 3 Kasım 2002'de yeni bir sayfa açıldığını ifade eden Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki yeni Türkiye'nin de halen bazı çevreleri rahatsız ettiğini dile getirdi.

Bozdağ, 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşananların, Anayasa Mahkemesinin 367 kararının, 27 Nisan bildirisinin, cumhuriyet mitinglerinin ve darbe teşebbüslerinin Türkiye'de iktidarı el değiştirmeye dönük, devletin organlarını da kullanarak yapılan hukuksuz saldırılar olduğunu söyledi.

Gezi olayları, 17-25 Aralık'ta Pensilvanya'nın bedduacısının liderliğinde süren operasyonlar, Kobani hadiseleri gibi gelişmelerin tamamının yeni iktidar ve milletin vermediğini sokakta elde etme arayışları olduğunu belirten Bozdağ, iktidar olmanın tek yolunun sandıktan geçtiğini vurguladı.

Bozdağ, iktidarı devirmenin de tek yolunun sandık olduğuna dikkati çekerek, "Gezicilerle paralel çetelerle el ele kol kola kimse artık Türkiye'de iktidara gelemez, iktidarı da deviremez. İktidara gelmenin yolu Alacalılarla el ele kol kola olmaktır. Onlarla beraber yürümektir. İnşallah bunu öğrenecekler. Bizim bu siyasiler öğrenemediler ama milletimiz ariftir, iyi bir öğretmendir. Anlamayana çevirir, tekrar tekrar anlatır" diye konuştu.

- "Türkiye'de huzur var, istikrar var"

Türkiye'nin son 12 yıldır siyasi iktidar ve güçlü yönetimin verdiği güvenle büyüdüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bugün bizim en büyük hazinemiz siyasi iktidarımızdır, güçlü iktidarımızdır, iyi yönetim ve güvendir. Siz bugün Suriye'nin en zengini olsanız, Irak'ın en zengini olsanız bir kıymeti var mı? Paranızı yeme imkanınız var mı? Akşam başınızı yastığa koyup gönül huzuru ile uyuyabilme, malınızı, canınızı, sevdiklerinizi koruma imkanı var mı? Yok. Neden? Huzur yok, istikrar yok, kriz var, iç savaş var. Herkes birbirini öldürüyor. Hamdolsun Türkiye'de huzur var, istikrar var."

Bozdağ, Türkiye'nin bir yandan etrafındaki yangından ülkesini korumaya çalışırken, diğer yandan da 30 yıldır kendi içerisinde devam eden terör ateşini söndürmek için çözüm sürecini başlattığını ifade etti.

Türkiye'yi Suriye'ye, Irak'a, krizin, kaosun sokaklarda egemen olduğu bir ülkeye dönüştürmek isteyen ve içinde işbirlikçilerinin bulunduğu bazı uluslararası çevrelerin olduğunu ifade eden Bozdağ, "Ben buradan onlara sesleniyorum. Artık Türkiye'yi istediğiniz gibi dizayn etme süreci kapandı. Bunu başaramayacaksınız. Türkiye'nin huzurunu, istikrarını bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

Bozdağ, 7 Haziran'daki seçimlerin, yalan rüzgarlarına dönen vaat furyalarına şahitlik ettiğini belirterek, muhalefet partilerinin bu seçimdeki vaatleri kadar ayağı yere basmayan vaatlere çok uzun yıllardır yürüttüğü siyaset hayatında rastlamadığını vurguladı.

Muhalefet partilerinin emekli maaşlarıyla ilgili vaatlerini de eleştiren Bozdağ, şöyle devam etti:

 "Es kaza, olmaz ama millet bunlara bir imkan verse, emin olun 6 ay sonra bırakın emekliye bu parayı vermeyi, bunlar emeklinin parasını ödeyemez hale getirirler, bizim yaptığımız şu yolların tamirini, yaptığımız hastanelerin elektriğini yakamazlar. Çünkü gördük. Özal biriktirdi, bunlar geldi Özal'ın yaptıklarını dağıttı, gitti. Şimdi bu kadro Türkiye'yi ayağa kaldırdı, bunlar gelip dağıtmak istiyorlar. Hazineyi görünce bunların dişleri kamaşıyor. Bu millet, Allah'ın izniyle sandıkta o dişleri sökecek. Ben buna yürekten inanıyorum."

- "Bu aziz millet, HDP'yi barajda boğacak"

Bozdağ, Türkiye'de liberal ve aşırı sol çevrelerin bir araya gelerek, hep beraber HDP'nin barajı geçmesi için uğraştıklarını, HDP'yi PKK terör örgütünün desteklediğini ve örgütün vatandaşları bölgede tehdit ettiğini söyledi. 

Van'da, musluklarından kan akan afişlerle "oy vermezseniz akıbet budur" mesajı verilmek istendiğini dile getiren Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Peki PKK'nın desteklediği bu harekete kim bu ulusalcıları destek vermeye ikna etti? Kim bu paralel çeteleri bunlara destek vermeye ikna etti? Kim bu liberalleri bunlara destek vermeye ikna etti? Birbirini gördüğü zaman yolunu değiştiren, birbirinin izine kurşun atan, birbirine selam vermeyen bu çevreleri PKK ile beraber HDP'nin başarısı için çalışmaya hangi güç ikna etti? Bunu ben herkesin kendisine sormasını istiyorum. Onları ikna eden güçlere ve onlara destek olan güçlerin hepsine diyorum ki 'ne yapsanız boş. Sizin hesabınız ne ise ondan daha büyük Allah'ın hesabı vardır. Sizin tuzağınız neyse ondan daha büyük Allah'ın tuzağı vardır.' En büyük güç, karanlık çevreler, karanlık yüzlerin sağladığı güç değil, en büyük güç ak ve pak yüzlü aziz Türk milletinin gönülden sağladığı destektir. Biz ona inanıyoruz."

Bozdağ, güvenceleri ve güçlerinin kaynaklarının millet olduğunu dile getirerek, bugünlere söz konusu çevrelerle meydan muharebesi yapa yapa geldiklerini söyledi.

- " MHP , şimdi 6 okun ışıkları altında yürüyor"

AK Parti olarak başkanlık sisteminin Türkiye için en doğrusu olduğuna inandıklarını ve geçmişte merhum Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Turgut Özal'ın da başkanlık sistemini benimsediğini belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkeş, '9 Işık' isimli kitabında başkanlık sistemini öve öve bitiremez. 'Başkanlık sistemi Türkiye'nin tarihinden, geleneklerinden gelen sistemdir. Tek meclis, tek başkan, tek yürütme ve hızlı karar alma Türkiye'yi güçlü kılar' diyor ama şimdi Bahçeli karşı çıkıyor. Ey Bahçeli, merhum Türkeş'in '9 Işık'ından ilham alıp, ışık alıp, onun aydınlığında yürüyorsan, Türkeş 'başkanlık' diyor. Sen ne diyorsun? 'Yok' diyorsun. Gazeteciler sorunca da 'Türkeş yaşasaydı, o da şimdi bizim gibi düşünürdü' diyor. Ben buna samimi ülkücülerin de gereken cevabı vereceğine yürekten inanıyorum. Eğer 9 Işık'ın aydınlığında yürüseler başkanlığı bizden daha çok savunurlar ama şimdi MHP, 6 okun ışıkları altında yürüyor, her konuda 6 okun ışıklarıyla yolunu aydınlatıyor."

Bozdağ, konuşmasının ardından Vali Ahmet Kara, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kaymakam Ramazan Kurtyemez ile kurdele keserek, ilçede yapımı tamamlanan bazı tesislerin açılışını gerçekleştirdi.