Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
- Çorum'da tören düzenlendi

ÇORUM (AA) - Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı dolayısıyla Çorum'da tören düzenlendi.

Gazi Caddesi'ndeki Şehitlik Anıtı'nda başlayan törende Vali Ahmet Kara, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Muharip Gaziler Derneği temsilcileri tarafından anıta çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ve askerler tarafından saygı atışı yapılmasıyla devam eden tören, Vali Kara'nın Şeref Defteri'ni imzalamasıyla sona erdi.

Törenin ardından şehitlikteki mezarları ziyaret eden Vali Kara ve beraberindekiler, mezarlara karanfil bıraktı. Kabir ziyaretleri sırasında bazı şehit ailelerinin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Ziyaret, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından İl Müftüsü Ahmet Akın tarafından dua edilmesi ile sona erdi.

Şehitlikteki törenin ardından Devlet Tiyatro Salonunda anma programı düzenlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Çanakkale" adlı oratoryo sunuldu.