11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı açıldı

11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı açıldı
11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı açıldı
- Tarımsal mekanizasyon, traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, sulama teknikleri, hayvancılık ve yem alanında faaliyet gösteren 387 firmanın katıldığı fuar, 15 Mart'ta sona erecek - TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: "Türk mühendisliğiyle geliştirilip Türkiye'de üretilen New Holland TTJ modelimizle, Avrupa'da alanında en saygın ödüllerden birine layık görüldük. Bu ödül, TürkTraktör olarak Ar-Ge'ye vermiş olduğumuz önemin ve yapmış olduğumuz yatırımın meyvesidir"

DENİZLİ (AA) - Denizli'de, 11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı açıldı.

EGS Park Fuar Alanı'nda düzenlenen 11. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı (AEGEANAGRI 2015), Denizli Valisi Şükrü Kocatepe'nin de katılımıyla düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. 

Kocatepe, açılışta yaptığı konuşmada, tekstil ve turizmle tanınan Denizli'nin, tarım sektöründe de söz sahibi olmaya başladığını ifade etti.

Tarımsal mekanizasyon, traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, sulama teknikleri, hayvancılık ve yem alanında faaliyet gösteren 387 firmanın katıldığı fuar, 15 Mart'a kadar açık kalacak. 

-"Yılın traktörü" de fuarda yerini aldı  

Fuarda, TürkTraktör tarafından New Holland markasıyla üretilen ve  Avrupa 'da "en iyi bağ-bahçe traktörü" kategorisinde "yılın traktörü" ödülü alan TTJ modeli de ziyaretçilerin beğenisine sunulan tarım makineleri arasında yerini aldı. 

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TTJ modelinin tanıtıldığı fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ifade etti.

Dünyanın önde gelen markası olan ve Türk işçisinin emeğiyle Türkiye 'de üretilen New Holland traktörlerinin Türkiye pazarında lider konumunda olduğunu belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"TürkTraktör olarak üstün kalite ve performansla yerli üretime odaklanmış durumdayız. Sakarya Erenler'de faaliyete geçen yeni fabrikamızla birlikte üretim kapasitemizi yıllık 50 bine çıkarttık. Bu çalışmalarımızın takdirini almak da çok güzel. Türk mühendisliğiyle geliştirilip Türkiye'de üretilen New Holland TTJ modelimizle, Avrupa'da alanında en saygın ödüllerden birine layık görüldük. Bu ödül TürkTraktör olarak Ar-Ge'ye vermiş olduğumuz önemin ve yapmış olduğumuz yatırımın meyvesidir." 

Fuar açılışına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sezgin Kutlu, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan da katıldı.