23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Tavas, Acıpayam ve Kale ilçelerinde okullarda yapılacak etkinlikler, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi

DENİZLİ (AA) - Tavas, Acıpayam ve Kale ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapılacak etkinlikler, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Denizli'de farklı etkinliklerle kutlandı.

Merkezefendi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 5 bin çocuğa uçurtma dağıttı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, belediye binası önünde yapılan uçurtma dağıtımı etkinliğinde yaptığı konuşmada, uçurtmayı tekrar canlandırmak ve bu etkinliği gelenek haline getirmek istediklerini belirtti.

Merkezefendi Belediyesinin geçen yıl kurulduğunu dile getiren Subaşıoğlu, "2014 yılını kuruluş, ilerleyen yılları proje ve yatırım yılları olarak ilan ettik. Birçok projelere bundan sonraki süreçte imza atacağız. Teknik projelerden ziyade ağırlıklı olarak sosyal projelere imza atacağız. Maalesef çocuklarımızın birçoğunun vakti bilgisayar ve cep telefonu başında geçiyor. Oysa ki bizim geleneksel oyunlarımız var. Bunlardan biri de uçurtmadır. Hem uçurtma geleneğimizi yaşatmak hem de çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı'nı kutlamak için bu etkinliği düzenledik" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü de Belediye Başkanı Subaşıoğlu'nu proje nedeniyle kutladı.

Etkinlikte uçurtma dağıtımının yanı sıra pamuk şeker, Osmanlı macunu ve kitap dağıtımı da gerçekleştirildi.

- Okullardaki kutlamalar ertelendi

Acıpayam'da Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay'ın çelenk sunmasıyla başlayan törenlerde, Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde yapılması planlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi.

Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay ile yaptığı değerlendirme sonrasında kutlama programının pazartesi gününe ertelenmesini kararlaştırdı.

Kaymakam Kalkar, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tipi şeklinde yağan kar ve soğuk hava nedeniyle çocukların hasta olma riski var. Bundan dolayı kutlama programının pazartesi günü yapılması uygun görüldü" dedi.

-Okullardaki programlar ertelendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Tavas'ta törenlerle kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Çelenk sunma törenine Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çolak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan İlkhan, AK Parti İlçe Başkanı Rutullah Kayı, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Şama, daire ve okul müdürleri katıldı.

Tavas'ta okullarda yapılması planlanan kutlamalar ise hava muhalefeti nedeniyle yarına ertelendi. 

- Kale'deki kutlama da ertelendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, Kale Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Törene Belediye Başkanı Erkan Hayla, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, siyasi parti temsilcileri ve diğer protokol üyeleri katıldı. Öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Okullarda yapılacak 23 Nisan etkinlikleri, havanın soğuk olmasından dolayı salı gününe ertelendi.