26. Vergi Haftası

26. Vergi Haftası
26. Vergi Haftası
DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, hiçbir vergi borcu olmayan, vergisini günü gününe zamanında ödeyen bir kurum...

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediye   Başkan Vekili Ali Değirmenci, hiçbir vergi borcu olmayan, vergisini günü gününe zamanında ödeyen bir kurum olduklarını söyledi.

Değirmenci, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci ve beraberindeki heyetin ziyaretinde yaptığı açıklamada, Vergi Haftası'nın amacına uygun şekilde geçmesi temennisinde bulundu. 

Herkesin üzerine düşen yükümlülüğü yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Değirmenci, "Bu konuda Denizli Büyükşehir Belediyesi de üzerine düşeni fazlası ile yapıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bence diğer kamu kurumlarına ve özel sektöre örnek olabilecek bir kuruluş. Hiçbir vergi borcu olmayan, vergisini günü gününe zamanında ödeyen bir kurum" dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Evci de hafta içinde vergi bilincinin etkili bir biçimde vatandaşlara aktarılması için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerine işaret ederek, "Hafta boyunca toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelecek, ziyaretler gerçekleştireceğiz. Vergi bilinci geliştirmek sadece bizlerin anlatmasıyla, uygulamasıyla değil bütün sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının desteğiyle oluşturulabilir" dedi.