51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
- Organizasyonun 184 kilometrelik Denizli-Selçuk etabı başladı - Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Müftüoğlu: "Kusursuz bir organizasyon gerçekleştiriyoruz"

DENİZLİ (AA) - Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Türkiye'nin tanıtımına büyük destek sağladığına değinerek, "Bu yılki yarışlarda 600 milyon haneye ulaşmaya çalışacağız" dedi.

Müftüoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 5. etabı olan Muğla-Pamukkale güzergahının başarılı bir şekilde koşulduğunu, bugün de 184 kilometrelik Denizli-Selçuk etabının başladığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu 51. kez düzenlemenin büyük onur ve heyecanını yaşadıklarını anlatan Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Denizli'deki ilgiden ve buraya gelmekten mutluyuz. Kusursuz bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Organizasyon ülkemize sportif ve ulaşım alanında hareket katıyor. Beyaz Gölge nasıl geçmişte sporumuzu hareketlendirdiyse, bisiklette, ekranlar ve bu tur sayesinde ülkeye çok büyük bir hareket sağladı. Gelecekte artık olimpiyatlarda madalyaya koşan bir Türk bisikleti olacak. Yarışların sürekliliği devam ettikçe ülke dün yaptıkları gibi bugünde her şeyi başaracak."

Müftüoğlu, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun, Türkiye'nin her alandaki tanınırlığını artırdığını ve bundan sonra yapılacak organizasyonlar için her türlü desteğin süreceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Beyaz

  ,

  Bugün

  ,

  Ulaşım

  ,

  Tur

  ,

  ülke

  ,

  muğla