64. Hükümet'in kurulması

64. Hükümet'in kurulması
64. Hükümet'in kurulması
- DESOB Başkanı Çelikkol: "Tek partili güçlü iktidar kısa zamanda ekonomiyi daha da güçlendirecektir"

DENİZLİ (AA) - Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Musa Çelikkol, 64. Hükümet'in kurulmasıyla ilgili, "tek partili güçlü iktidar kısa zamanda ekonomiyi daha da güçlendirecektir" açıklamasında bulundu.

DESOB Başkanı Çelikkol gazetecilere yaptığı açıklamada, 64. Hükümet'in ülkeye hayırlı olması temennisini ileterek 1 Kasım seçimlerinin ardından kurulan hükümetten esnafın beklentisinin çok olduğunu belirtti.

Seçimin ardından hükümetin kısa zamanda ekonomiye odaklanması ve kısa vadede gereken adımları atılması yönündeki beklentilerini dile getiren Çelikkol, "Ülkemiz geçmiş söylemlerin üzerine sünger çekerek, barış ve huzuru ön planda tutarak, ekonomik istikrarın devamı için gecesini gündüzüne katarak çalışmalıdır" dedi.

Çelikkol, tek partinin iktidar olmasının, ülkeyi başarılı işlere yöneltecek iyi bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Türkiye önümüzdeki dönemde yararlı işlere imza atacaktır, inancımız tamdır. Tek partili güçlü iktidar kısa zamanda ekonomiyi daha da güçlendirecektir. Böylece istikrar, huzur ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsat doğacaktır. Yeni hükümetimizin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine, ekonomiye ve reform sürecine odaklanacağına esnaflar olarak inancımız sonsuzdur. Şimdi ülkemiz için hep birlikte çalışma zamanıdır."