8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası

8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası
8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası
- Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer: "Bu çalışma ile ekonominin adeta röntgeni çekildi"

DENİZLİ (AA) - Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer,  Ankara 'da düzenlenen 8. Türkiye  Ticaret ve Sanayi Şurası'na ilişkin, "Bu çalışma ile ekonominin adeta röntgeni çekildi" dedi.

Necdet Özer, gazetecilere açıklamasında, etkinlikte, 81 ilin oda ve borsa başkanlarının, illerindeki en önemli sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan hükümete aktarma fırsatı bulduğunu belirtti.

"Bu çalışma ile ekonominin adeta röntgeni çekildi" ifadesini kullanan Özer, ele alınan hususların, kamu ve özel sektör birliğine yeni ivme kazandırıp, ekonominin büyümesine destek vereceğini vurguladı.

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci de Denizlili ihracatçılar olarak, doğrudan demiryoluyla limana ulaşmak istediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hem Türkiye hem de Denizli, mermerciliğin daha da gelişmesi için Islah Mermer Organize Sanayi Bölgesi'ne ihtiyaç duymaktadır. Mermer sektörümüze, düzenli ve verimli üretim alanı talep ediyoruz. Sağlık turizmi, kür kentleri ve kür merkezleriyle ilgili yasal mevzuat ortaya koyulması, Karahayıt ve Türkiye'deki termal sağlık merkezleri için hayati önem taşımaktadır. Yasal mevzuatla ilgili daha önce Sağlık Bakanlığı'na gönderilmiş olan çalışmanın, bir an önce değerlendirilmesini beklemekteyiz."