AK Parti Denizli 5. Olağan Kongresi'ne doğru

AK Parti Denizli 5. Olağan Kongresi'ne doğru
AK Parti Denizli 5. Olağan Kongresi'ne doğru
- Başbakan Davutoğlu'nun Denizli'de yarın katılacağı il kongresi için Hasan Güngör Spor Salonu'nda hazırlık yapıldı

DENİZLİ (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Denizli'de yarın katılacağı AK Parti 5. Olağan Kongresi nedeniyle kentte hazırlıklar sürüyor.

Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı kongre için Dokuzkavaklar Mahallesi'nde bulunan Hasan Güngör Spor Salonu'nda çeşitli hazırlıklar yapıldı. Spor salonu çevresinde düzenleme yapılırken, konuşma yapılacak platform ve protokol yerleri de hazırlandı. AK Parti bayraklarıyla süslenen salona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dev posterleri asıldı.

Kongre nedeniyle spor salonunun etrafındaki sokakların bir bölümünün trafiğe kapatılacağı öğrenilirken, polis ekipleri de salon girişi ve çevresinde oluşturulacak arama noktaları için alanın çeşitli yerlerine bariyerler kurdu.

Başbakan Davutoğlu'nun yarın saat 14.00'te kongrede hitap etmesi, Denizli Valiliğini ziyaretinin ardından akşam da Anemon Otel'de iş adamları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.

- "Düğünümüze tüm halkımızı bekliyoruz"

AK Parti İl Başkanı Avni Örki, kongre hazırlıklarına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, kongreye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Naci Bostancı'nın da katılacağını belirtti.

Teşkilatın kongreye hazır olduğunu ifade eden Örki, "Bizi bu günlere getiren milletimiz, bundan sonra da yeni liderimiz etrafında kenetlenecek ve Yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Hedefimize daha sağlam adımlarla ilerlememizi sağlayacak Genel Başkan ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Denizli'den memnun bir şekilde ayrılmasını sağlayacağız. Bunun için Denizli halkına güveniyoruz. Düğünümüze tüm halkımızı bekliyoruz" diye konuştu.