AK Parti Denizli İl Başkanı Örki:

AK Parti Denizli İl Başkanı Örki:
AK Parti Denizli İl Başkanı Örki:
- "Artık farklı bakış açılarının geliştirilebilmesine, yeni solukların burada heyecan bulmasına, yeni filizlerin yeşermesine fırsat vermemizin zamanı geldi. 1 Şubat'ta Sayın Başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirilecek il kongresinde il başkanlığına aday olmayacağım"

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, 1 Şubat'ta gerçekleştirilecek il kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını söyledi.

Örki, parti binasında yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile düzenlediği basın toplantısında, şubat 2011 yılında devraldığı il başkanlığı görevini 4 yıldır aralıksız sürdürdüğünü, hayatının en mutlu dönemini geçirdiğini belirtti. 

Dört yıl içinde bir çok başarılı işlere imza attıklarını anlatan Örki, "Geçen süre içerisinde 35 bin civarında olan üye sayımızı 115 binlere çıkardık. 2014 yerel seçiminde belediye sayımızı çok ciddi oranda artırarak 20 belediyeden 16'sında zafere ulaştık. Amacımız belediye başkanlığı makamını kazanmak değildi. O makamları millete hizmet etmenin aracı olarak gördük ve bu çerçevede hareket ettik" dedi.

1 Şubat'ta yapılacak olan il kongresinde aday olmayacağını açıklayan Örki şunları söyledi: 

" Bugün geldiğimiz noktada artık farklı bakış açılarının geliştirilebilmesine, yeni solukların burada heyecan bulmasına, yeni filizlerin yeşermesine fırsat vermemizin zamanı geldi diye düşünüyoruz. Ve bu kanaatimizi partimizin büyükleri ile de paylaştık. Yapmış olduğumuz istişarelerde bizlere önümüzdeki kongrede aday olmama yönündeki irademizin kamuoyu ile paylaşılabileceği iznini verdiler. Bu izin çerçevesinde 1 Şubat'ta Sayın Başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirilecek il kongresinde il başkanlığına aday olmayacağım."