AK Parti Denizli İl Başkanlığına Filiz atandı

AK Parti Denizli İl Başkanlığına Filiz atandı
AK Parti Denizli İl Başkanlığına Filiz atandı
DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli İl Başkanlığına Necip Filiz atandı.AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin'in 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde...

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli İl Başkanlığına Necip Filiz atandı.

AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin'in 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı başvuru yaparak görevinden istifa etmesinden sonra genel merkez tarafından bu göreve il başkan yardımcısı Necip Filiz getirildi.

İş adamı Filiz, Tin'in istifasından sonra başkan vekili olan Abdullah Şencan'dan görevi devraldı. 

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve AK Parti Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi olan Filiz, 2 dönem MÜSİAD Denizli Başkanlığı görevinde bulundu. 

- "Aday listeleri revize edilecek"

AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz, yaptığı açıklamada, partilerinin 5. olağan büyük kongrelerinin milletin istiklal ve istikbali için vereceği tarihi bir kararın arifesinde yapıldığını belirterek, kongrenin sonucunun hayırlı olmasını diledi.

Partilerinin, tıpkı diğer kongrelerinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde geçtiğini, özellikle ülkenin içinde bulunduğu zor dönemlerde beklenen bütünlük görüntüsünü güzel bir şekilde verdiğini bildiren Filiz, "Yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve komisyonların kurulmasının ardından seçim startı verildi. Partimizde 18 Eylül'de teslim edilecek milletvekili listeleri üzerinde hummalı çalışma devam etmektedir. 7 Haziran'da en çok eleştirilen ve oy düşüşünün sebeplerinden biri olduğu düşünülen aday listelerinin teşkilatlar ve saha araştırmalarından gelen raporlar doğrultusunda revize edileceğini, Merkez Karar Yönetim Kurulu'ndaki (MKYK) değişime benzer bir değişimin listelerde de yaşanacağını düşünüyorum. Türkiye 'nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve büyüme yolculuğunun tüm hızıyla devam etmesi için tek başına, iş başına diyorum" görüşlerini aktardı.