AK Parti Denizli kongresi

AK Parti Denizli kongresi
AK Parti Denizli kongresi
- Eski İl Başkanı Örki: "Konuşmamdan rahatsız olanların bu konuşma üzerinden yıpratma girişimlerini, çok manidar buluyorum"

DENİZLİ (AA) - AK Parti 'nin eski il başkanı Avni Örki, hafta sonu gerçekleştirilen il kongresindeki konuşmasından rahatsız olanların, kendisini yıpratma girişiminde bulunduğunu bildirdi.

Avni Örki, açıklamasında, bazı basın yayın organlarının, kongredeki konuşmasından bazı bölümlerden alıntı yapıp  AK Parti 'yi hedef alan haberler yayınladığını belirtti.

"AK Parti'nin, devlet ve millet düşmanlarıyla, paralel yapıyla olan mücadelesinde halkın desteğinin artarak devam etmesini içlerine sindiremeyenler var diyen Örki, şunları kaydetti:

"Kongrede yaptığım konuşmada salondaki coşku ve sevgi nidalarını, sanki Ebabil kuşlarının çığlıkları gibi lanse etmeye çalışanlar vardı. Benim ağzımdan partililerimi küçük düşürme gayretinde olan bazı gazete ve internet sitesinin yayınları bir kez daha göstermiştir ki, bu çaba da boşa çıkmıştır. Konuşmamdan rahatsız olanların bu konuşma üzerinden yıpratma girişimlerini, çok manidar buluyorum."

Örki, kongredeki konuşmasında, "Bu salondan yükselen ses, Kabe-i Muazzama'yı yıkmaya gelen Ebrehe'nin fillerinin yüreğine korku salan o Ebabil kuşlarının çığlıkları gibi paralelcilerin, devlet ve millet düşmanlarının kalplerine korku salsın inşallah" ifadesini kullanmıştı.