AK Parti Denizli milletvekilleri çiftçilerin sorunlarını dinledi

AK Parti Denizli milletvekilleri çiftçilerin sorunlarını dinledi
AK Parti Denizli milletvekilleri çiftçilerin sorunlarını dinledi
DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Acıpayam, Çal ve Kale ilçelerinde doğal afetten zarar gören üretici ve çiftçileri...

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Acıpayam, Çal ve Kale ilçelerinde doğal afetten zarar gören üretici ve çiftçileri sorunlarını dinledi.

Milletvekili Yüksel, üreticilerle yaptığı toplantıda bölgelerde yaşanan afetten biber, domates, tütün, mısır , ceviz ve üzüm bağlarının zarar gördüğünü belirtti. Denizli'de zarar gören bölgelerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri ile incelemede bulunduklarını ifade eden Yüksel, "Bölgede yaşanan dolu afeti, çiftçilerimizin bir yıldır ortaya koyduğu emeklerinin yok olması anlamına geliyor. Yaşanan afetlere karşı duyarsız kalmayarak her zaman çiftçilerin yanında olacağız" dedi.

Çiftçilerin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldıkları kredilerin ertelenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu'nun kararı olduğunu anımsatan Yüksel, şunları kaydetti:

"Bu kararın takipçisi olacağız. Üreticilerimiz ve çiftçilerimizin bu karardan yararlanması adına adımlar atarak ne gerekiyorsa yapacağız. Ülkemiz ve şehrimizin her neresinde olursa olsun bir vatandaşımız sıkıntı ve zorluk yaşıyorsa devlet olarak her zaman vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz."

- Milletvekili Uçar, Serinhisar'da vatandaşlarla buluştu

AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, memleketi Serinhisar'da ve Yatağan Mahallesinde esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.  

Uçar, ziyarette yaptığı konuşmada, Serinhisar'ın son dönemlerde önemli bir gelişme kaydetmeye başladığını ifade etti. Leblebi üretiminde Serinhisar'ın önemli bir ivme kazandığını belirten Uçar, "Serinhisar, bizlerin destek ve üreticilerimizin de gayreti ile leblebicilikle hak ettiği yere gelecektir. Bunun için bizler gerek tesisleşme ve gerekse de daha modern bir şekilde üretim yapılması noktasında ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra Yatağan Mahallesine geçerek vatandaşlarla sohbet eden Uçar, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede "Terör örgütüne karşı yapılan operasyonlar tüm hızı ile devam etmektedir. Terör örgütlerinin kökü kazınana kadar operasyonlar devam edecek. Kimse devletimizin gücüne karşı koyamaz. Gereken ne ise yapılır" ifadelerini kullandı.