AK Parti'nin Denizli mitingi

AK Parti'nin Denizli mitingi
AK Parti'nin Denizli mitingi
-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) - "AK Parti hareketi Pamukkale gibi bembeyazdır, aktır ak. Yolu da paktır pak" - "Bazıları Türkiye'nin doğusuna gidemiyor, bazıları Orta Anadolu'ya gidemiyor, bazıları Türkiye'nin batısına gidemiyor, ama Türkiye'nin her yerine başı dik bir şekilde, elif gibi giden biziz" - "Bugün Türkiye'de iki siyaset var. Çok parti var ama iki siyaset var. Elif gibi dimdik olanlar ve yatay, paralel ve daire olanlar ama dimdik bir istikamette yürümeyenler" -"13 yıldır Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan bugüne kadar AK Parti hareketinin her bir adamına bu şekilde dava katkısında bulunanları, ahirete intikal edenleri rahmetle anıyorum"

DENİZLİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hareketinin Pamukkale gibi bembeyaz olduğunu belirterek, "Aktır ak. Yolu da paktır pak" dedi.

Davutoğlu, Denizli Özay Gönlüm Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Mehmet Gazi'nin torunlarını Selçuklu Beyi'nin kızı, kahraman ve sembol kadın Fatma Yıldız Hatun'un kızlarını, Ahmet Hulisi Efendi'yi, sadece kentin değil, İstanbul'un manevi güneşi Merkez Efendi'yi ve meydana adını veren Türkiye'nin Özay Gönlüm'ünü selamladı.

Davutoğlu, bugün üçüncü, Türkiye'de ise 32'nci mitingini düzenlediğini anımsattı. Davutoğlu, meydandakilerin, "AK Gençlik burada hocasının yanında" sözleri üzerine Davutoğlu, AK Gençliğin ve Denizli'nin yanında olduğunu kaydetti.

Davutoğlu, Türkiye'nin doğusunu, batısını, kuzeyini güneyini adım adım dolaşarak halkın huzuruna geldiklerini söyledi.

Davutoğlu, "Bazıları Türkiye'nin doğusuna gidemiyor, bazıları Orta Anadolu'ya gidemiyor, bazıları Türkiye'nin batısına gidemiyor, ama Türkiye'nin her yerine başı dik bir şekilde, elif gibi giden biziz. Türkiye'yi birleştiren Özay Gönlüm'ün o gönül dolusu sevgisiyle, Ege'den kardeşlik türküleri çığıran, doğuya halayla cevap veren, zeybekle horonla, 'Hep beraber Türkiye'yiz' diyen hareket, AK Parti hareketidir. Bizim hareketimiz en başından genel başkanından her bir neferine kadar bir fedakarlık hareketidir"  diye konuştu.

-"AK Hoca ne kadar kıymetliyse,  AK gençlik o kadar kıymetli"

Bir vefa borcu için meydandakileri şahit kılacağını söyleyen Davutoğlu, şunları belirtti: 

"Dedim ki, biz de lider de, genel başkan da ailemizin her bir ferdi aynı ölçüde vefayla çileyle bu yolun yolcusudur. Bir  kardeşimizi huzurunuzda anacağım. Geçen hafta,  Bitlis'te mitingden çıktık. Bitlis'ten havalanına giderken Muş'ta, arkamızda, hemen benim ardımda tüm yolda bekleyen vatandaşlara selam veren bir kardeşimiz, Muhammed, biraz önce buradan sizlere beni anons eden, davet eden kardeşimiz, vazifesini hiç aksatmadan yaparken bir an hıçkırıklar duydum.  Baktım Muhammed'e acı bir haber ulaşmıştı. Babası o saatlerde İstanbul'da trafk kazasında vefat etmişti. Şimdi düşünün, AK Parti hareketinin farkını düşünün ki Muhammed görevini orada devam etti. Ağlayarak ama devam etti, cepheyi terk etmedi. Yine büyüklüğü düşünün ki nasıl bir aşkla davasının neferleriyiz. Bilin ki babasını defnetti, ardından dua etti. Baktım bugün Denizli'ye gelmiş tekrar milleti bu davaya çağırmak için bir hafta ailesiyle kalmadı işte bizim dava aşkımız bu."

Davutoğlu, konuşma sırasında parti görevlisini sahneye çağırarak meydandakilerden babası için dua istedi.

Herkesin çorbaya bir şekilde tuz attığını ve güzel bir eser çıktığını vurgulayan Davutoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"Herkes çorbaya bir şekilde bir tuz atıyor güzel bir eser ortaya çıkıyor. 13 yıldır  kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'dan bugüne kadar AK Parti  hareketinin her bir adamına  bu şekilde dava katkısında bulunanları, ahirete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Bugün burada Türkiye'nin her yerinde bu davaya hizmet edenlere şükranlarımı sunuyorum. İşte AK Parti hareketi budur. Her şey olur ama biz cepheyi terk etmeyiz, biz sınır bekleyen Mehmetçikler gibi her an bu davanın takipçisiyiz. 'AK Gençlik'. Çok güzel bir tabir kullandınız bizim için. AK Hoca ne kadar kıymetliyse,  AK Gençlik o kadar kıymetlidir. Aramızdaki fark bu. AK Parti hareketi Pamukkale gibi bembeyazdır, aktır ak. Yolu da paktır pak.

Meydana asılan,  "Hocam Denizli elif oldu, yeni Türkiye yolunda dimdik  yürüyor" pankartını okuyan Davutoğlu, "Elif olan Denizli'ye selam olsun. Çok güzel işareti ortaya koymuşsunuz. Bugün Türkiye'de iki siyaset var. Çok parti var ama iki siyaset var. Elif gibi dimdik olanlar ve yatay, paralel ve daire olanlar ama dimdik bir istikamette yürümeyenler, dik olmak ne demek" dedi.

Davutoğlu, meydandakilerin, "Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin" sözleri üzerine, "Yalnız Pensilvanya mı dinleyecek hepsi dinleyecek hepsi" karşılığını verdi.

(Sürecek)