Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Denizli Valisi Kocatepe: "Habercilikte elbette vatandaşın gözü kulağı olan bir mesleği icra eden kişilerin doğru haberi, gerçek haberi verme konusunda duyarlı olmaları çok önemli"

DENİZLİ (AA) - Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, habercilikte vatandaşın gözü kulağı olan bir mesleği icra edenlerin doğru haberi, gerçek haberi verme konusunda duyarlı olmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nın (AA) 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA Denizli Büro Müdürlüğü çalışanlarını kabul eden Kocatepe, AA'nın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

AA'nın Milli Mücadele yıllarından bu yana güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı habercilik bakımından uluslararası alanda örnek bir yayıncılık sergilediğini belirten Kocatepe, şunları söyledi:

"Habercilikte elbette vatandaşın gözü kulağı olan bir mesleği icra eden kişilerin doğru haberi, gerçek haberi verme konusunda duyarlı olmaları çok önemli. Yani haberin doğruluğu teyit edilmeden söylentiyle, varsayımla veya olmaması gereken, duyurulması doğru olmayan haberlerin de verilmesinin çok da bir yararının olmadığını geçtiğimiz günlerde İstanbul Adliye Sarayındaki menfur olayda yaşadık. Bir yandan savcımız can derdinde iken bir yandan da yayıncılık derdinde olmanın son derece yanlış ve sorumsuzca yapılan bir hareket olduğu örneğini hepimiz gördük, yaşadık. Bir daha olmamasını temenni ediyoruz. AA, bu konularda son edece duyarlı, ciddi yayıncılık ilkesine sahip bir ajans olduğunu burada da gösterdi."

- AK Parti Denizli Milletvekili Yüksel

AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, AA'nın 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, AA'nın habercilik alanında, yüksek hizmet kalitesi ile güçlü bir marka haline geldiğini belirtti.

AA'nın  Türkiye 'nin milli bir değeri olduğunu ifade eden Yüksel, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı her geçen gün kendini yenileyerek bugünlere başarıyla ulaşmış, son yıllarda habercilik kavramına kattığı evrensel güç ve değerle daha da ciddi başarılar ortaya koymuştur. Bu çizgi doğrultusunda gece gündüz, soğuk sıcak demeden, dünyanın birçok yerinden bilgi aktaran, her bölgedeki bilgiye bizleri ulaştıran Anadolu Ajansı'nın değerli çalışanlarının 95. kuruluş yıl dönümünü kutlar tüm çalışanlara başarılar dilerim."