Başıboş köpekler kamyon kasasında taşındı

Başıboş köpekler kamyon kasasında taşındı
Başıboş köpekler kamyon kasasında taşındı
- Denizli'nin Çivril ilçesinde kamyon kasasında bir kısmı telef olmuş, 300 sahipsiz köpek bulundu

DENİZLİ/UŞAK (AA) - Denizli'nin Çivril ilçesinde kamyon kasasında bir kısmı telef olmuş 300 sahipsiz köpek bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özlem Yapı Kooperatifi bölgesinde devriye görevi esnasında yol kenarında park halindeki bir kargo şirketine ait kamyonda arama yaptı. Kasayı açan ekipler, yaptıkları incelemede kamyonda bir kısmı telef olmuş 300 sokak köpeği olduğunu belirledi.

Çivril Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerinin incelemesinin ardından telef olan köpekler, kireçlenerek gömüldü. Diğer köpekler ise Uşak'a gönderildi. Zabıta ekibi, nakliye şirketi hakkında cezai işlem uyguladı.

Kamyon şoförünün ifadesinde aracın Uşak Belediyesince kiralandığını öne sürdüğü öğrenildi.

- "Kurumumuzun ilgisi yok"

İddialar üzerine yazılı açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur, insanlık vicdanın kaldıramayacağı olayla kurumlarının ilgisi olmadığını bildirdi.

Hayvan dostu bir belediye olduklarını, sokak hayvanlarının tamamının yasal prosedürler gereği sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra yaşam alanlarına bırakıldığını belirten Uğur, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hayvanların başka şehirlere belediyemizde bıraktırılması asla söz konusu olamaz. Hayvanlar ile ilgili yaptığımız çalışmalarda kendi araç ve gereçlerimizi kullanıyoruz. Araçlarımız, takip sistemi ile izlenmektedir. Belediyemize bu tür bir iftirada bulunanlar hakkında yasal haklarını gizli tutmakla beraber, yapılan bu insanlık dışı davranışın takipçisi olacağız."