Beyin tümörü ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Beyin tümörü ameliyatıyla sağlığına kavuştu
Beyin tümörü ameliyatıyla sağlığına kavuştu
- Denizli'de konuşma, yürüme gibi temel fonksiyonları kaybetmek üzere olan 75 yaşındaki kadın, beyin tümörü ameliyatı sonrası şikayetlerinden kurtuldu

DENİZLİ (AA) - Denizli'de konuşma, yürüme gibi temel fonksiyonları kaybetmek üzere olan 75 yaşındaki kadın, yapılan beyin tümörü ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Servergazi Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, konuşmakta zorluk çekme, işitme kaybı ve yürüme güçlüğü gibi şikayetlerle Servergazi Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği'ne başvuran Emine Durmaz'da, yapılan tetkikler sonucunda "beyin temporal kaide tümörü" tespit edildi.

Beyin Cerrahi Servisi'ne yatırılan Durmaz, 5 saat süren ameliyatın sonunda beynindeki tümör alınarak sağlığına kavuşturuldu. 

Ameliyatı gerçekleştiren beyin cerrahi uzmanı Op. Dr. Erdinç Altıncık da hastanın kliniklerine başvurduğunda konuşama, yürüme gibi temel fonksiyonları kaybetmek üzere olduğunu belirtti.

Yaptıkları tetkikler sonucunda tespit edilen tümörü almak üzere hastayı ameliyata aldıklarını ifade eden Altıncık, şunları kaydetti: 

"Mikro cerrahi tekniği ve ultrasonik tümör temizleyici aletler kullanarak gerçekleştirdiğimiz ameliyatı, aynı anda uzman patoloğun da alınan parçaları değerlendirmesi sağlanarak tamamlandı. Hastanın beyninden 8 santimetrelik tümörü çıkarttık. Hastaya yapılan ameliyat, hastanın kendisine zarar vermeden tümörün maksimum temizlenmesi açısından dolayı önemliydi. Ameliyat risk taşıyordu. Hastamız yapılan ameliyatla beyin tümöründen kurtularak sağlığına kavuşturuldu."

Op. Dr. Altıncık, hastanelerinde en zor beyin ameliyatlarının başarıyla gerçekleştirildiğini ve her türlü teknik donanımın bulunduğunu sözlerine ekledi.

Ameliyattan sonra yaşadığı sıkıntılardan kurtulan 75 yaşındaki Emine Durmaz da sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, ameliyatı gerçekleştiren doktor ve ekibine teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Kadın

  ,

  beyin