"Bir Yastıkta 50 Yıl"

"Bir Yastıkta 50 Yıl"
"Bir Yastıkta 50 Yıl"
- Merkezefendi'de "bir yastıkta 50 yıl" geçiren çiftlerin örnek evlilikleri gençlere aktarılacak

DENİZLİ (AA) - Merkezefendi Belediyesi, hazırladığı "Bir Yastıkta 50 Yıl" projesi ile ilçe sınırlarında yaşayan 50 ve daha uzun süredir evli olan çiftlerin evliliklerinin sırlarını gençlere aktaracak. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sağlıklı gençlerin ve sağlam bir geleceğin oluşmasında aile kavramına günümüzde daha çok önem verilmesi gerektiğini düşünerek böyle bir proje hazırladıklarını belirtti.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek ve her geçen gün ilçe adına daha iyiye, daha güzele ulaşmak için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Subaşıoğlu, şunları söyledi:

"Hazırlamış olduğumuz 'Bir Yastıkta 50 Yıl' projesi ile boşanmaların yoğun olduğu günümüzde aile kavramı üzerinde farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. İlçe sınırlarımız içerisinde yaşayan her yaştan ve her kesimden bireye ayrı ayrı ulaşarak 50 yıl ve daha uzun süredir evli olan çiftleri tespit edip, bu uzun ve örnek evliliklerin kahramanlarını konuşturduk. Proje kapsamında her türlü zorluğu aşarak yarım asır ve daha fazla evli kalan, evliliklerini uzun süre ayakta tutan çiftler sağlıklı ve mutlu evliliklerinin sırlarını anlatıp, uzun ömürlü evliliklerle ilgili önemli nasihatler verdi. Projemize destek sağlayan örnek çiftlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni evlenen ve evlenmek isteyen herkese evliliklerinde yarım asrı geride bırakan örnek çiftlerin yolundan gitmelerini temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Proje

  ,

  ilçe