Çameli Devlet Hastanesinin temel atma töreni

Çameli Devlet Hastanesinin temel atma töreni
Çameli Devlet Hastanesinin temel atma töreni
- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - ''Ey Kılıçdaroğlu, kazara 2 saatliğine iktidara gelsen ambulans helikopterlerin mazotunu dolduramazsın yahu. Öyle bir derdiniz, vizyonunuz, ufkunuz yok, vatandaşı dert edinen bir haliniz yok'' -Ekonomi Bakanı Zeybekci: - ''AK Parti olarak milletin huzuruna 3 basit altın kuralla çıktık. Her zaman doğruyu söyleyeceğimiz, verdiğimiz sözleri canımız pahasına tutacağımız ve emanete hıyanet etmeyeceğimiz sözünü verdik. Bu altın kurallardan hiç sapmadık''

DENİZLİ (AA)  - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun seçim öncesi vaatlerde bulunduğunu anımsatarak, ''Ey Kılıçdaroğlu, kazara 2 saatliğine iktidara gelsen ambulans helikopterlerin mazotunu dolduramazsın yahu. Öyle bir derdiniz, vizyonunuz, ufkunuz yok, vatandaşı dert edinen bir haliniz yok'' dedi.

Çameli ilçesine inşa edilecek devlet hastanesinin temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenle atıldı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlıkta sessiz devrim gerçekleştirdiğini belirterek, sadece ülkede değil Sudan, Somali, Pakistan gibi farklı coğrafyalarda sağlık tesisleri kurduklarını, Kırgızistan'da bir hastanenin yapımının devam ettiğini, Almanya'da yaşayan vatandaşlara yönelik hastane açma kararı aldıklarını söyledi.

Lafla milliyetçilik yapanlardan olmadıklarını, bunu icraatlarıyla gösterdiklerini ifade eden Müezzinoğlu, ''Türkiye, dünyanın örnek gösterdiği sağlık dönüşümünü başardı. Türkiye'nin her köşesinde 36 bin yatak kapasiteli 226 hastanemizin inşaatı devam ediyor. İnşallah 1-2 ay içinde Denizli'de bin yataklı şehir hastanesinin de temelini atacağız. İhale süreci devam ediyor, tahmin ediyorum 1-1,5 ay içinde tamamlayacağız. Şehir hastanemizi 2- 2,5 yıl içinde de tamamlayacağız'' dedi. 

Denizli'de 2002'de sayısı 11 olan ambulansların yarısının hurda halde bulunduğunu, diğer yarısının da ''mazotunu koyarsanız hasta taşırız'' anlayışıyla hizmet verdiğini kaydeden Müezzinoğlu, şehirde artık 80 ambulansla hizmet verildiğini, bunun yanında ambulans helikopter ve uçakların da devrede olduğunu belirtti.

Geçmişte Türkiye'de rahatsızlanan yabancıların ülkelerine götürüldüğü ambulans uçak ve helikopterlere hayretle bakıldığını, bunun Türkiye için hayal bile edilemediğini anımsatan Müezzinoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

''Bugünlerde vatandaşa farklı farklı vaatlerde bulunanlar o gün genel müdürdü. Genel müdürlüğü nasıl yapmış bilemiyorum ama vatandaşın hali o günden belli. Şimdi ambulans uçaklarımız, helikopterlerimiz var mı? Var. Ey Kılıçdaroğlu, kazara 2 saatliğine iktidara gelsen ambulans helikopterlerin mazotunu dolduramazsın yahu. Öyle bir derdiniz, vizyonunuz, ufkunuz yok, vatandaşı dert edinen bir haliniz yok. Ey milliyetçi geçinen arkadaşlarımız, ey halktan yana olduğunu söyleyenler, lafla olmaz. İcraat, alın teri, yorulmak ister. Birilerine hortumlatan bir anlayış, böl parçala, yut anlayışı değil, seçimler geliyor bu milleti nasıl kandırırız anlayışı değil.''

- "Herkes bir gecede yüzde 40 fakirleşti"

Bakan Müezzinoğlu, sözünü tutmayacakların vaatte bulunması üzerine söylenen ''adamakla mal tükenmez'' sözünü anımsatarak, bazı partilerin ''bol bol adadığı'' bir dönem yaşandığını söyledi. 

Anadolu'da söylenen ''Avlanmak için kuşlara atılan yem, cömertlikten değildir'' sözüne de dikkati çeken Müezinoğlu, şunları kaydetti: 

''Bunlar milleti kuş beyinli sanıyor, halbuki kendileri kuş beyinli. Bu milletin geleceğini düşünmeyen, bu millete hizmette geçmişinde en ufak bir eseri olmayanların seçim zamanı millete yem atar gibi vaat atmalarını millet çok iyi okuyor. Sonra onu kime hortumlatacaklarını da çok değil 12 yıl önceden biliyor. Bu millet bir gecede fakirleşti. Dolar 650 lirayken bir gecede 1 milyon 250 lira oldu. Herkes bir gecede yüzde 40 fakirleşti. Birileri öyle istedi diye. Milletten al birilerine ver. Şimdi biz faizleri, enflasyonu düşürüp yatırımları artırmanın, milletin geleceğini güçlü hale getirmenin derdindeyiz. Önümüzdeki dönem istikrarın daha da güçleneceği bir dönem olacak. Demokrasi adına artık kimse tuzaklar kuramayacak çünkü cumhur, 'muhtar bile olamazsın' denen şahsı başkan seçti. Başkanınız, Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece bu millete hiç kimse bedel ödetemeyecek.''   

-''3 basit altın kural''

Ekonomi Bakanı Zeybekci de hastane projesinin, Çameli'deki kurumların örnek işbirliğiyle başlatıldığını söyledi.

Devletin ancak en uzak yerdeki vatandaşına hizmet verebildiği ölçüde devlet olduğunu, yurdun çok farklı yerlerinde yaşayanların daha rahat bir nefes alabilmesi için milyonları gözünü kırpmadan harcayan devletin bayrağının gururla dalgalanabileceğini vurgulayan Zeybekci, ''AK Parti olarak milletin huzuruna 3 basit altın kuralla çıktık. Her zaman doğruyu söyleyeceğimiz, verdiğimiz sözleri canımız pahasına tutacağımız ve emanete hıyanet etmeyeceğimiz sözünü verdik. Bu altın kurallardan hiç sapmadık'' dedi.

Bu sayede Çameli'nin sokaklarında başları dik yürüdüklerini ifade eden Zeybekci, vatandaşın istediğini yerine getirdiklerini vurguladı.

Çameli'deki yol inşaatının bitirilmemesini, 4 müteahhittin değiştiği yolun 10 yıldır sürmesini eleştiren Zeybekci, ''Türkiye'nin tüm yollarını yaptık, Çameli'nin yolunu yapamadık ama inşallah 2015 yılında yol bitecek. Bu yaz ya bitecek ya bitecek. En son ihalesi geçen sene yapıldı. Kış şartlarının getirdiği zorluklar var ama müteahhitin hafif tembelliklerini de hissediyoruz. İnşallah bugün müteahhitle hesabı ve dertleri gözden geçireceğiz'' diye konuştu. 

Çameli'nin AK Parti'ye her seçimde sahip çıktığını, ilçede destanlar yazdıklarını anımsatan Zeybekci, 7 Haziran seçimlerinde ilçedeki oy oranlarının yüzde 80'i geçmesini hedeflediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından 27 yataklı hastanenin temeli Bakanlar Müezzinoğlu ve Zeybekci'nin yanı sıra Vali Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve AK Parti milletvekili adayı Emin Okkaya tarafından atıldı.