Çölyak hastalarına gıda paketi

Çölyak hastalarına gıda paketi
Çölyak hastalarına gıda paketi
DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çölyak Derneği Denizli Şubesi tarafından yapılan ortak çalışma ile Denizli'de 202 Çölyak hastasına...

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çölyak Derneği Denizli Şubesi tarafından yapılan ortak çalışma ile Denizli'de 202 Çölyak hastasına glütensiz ramazan paketi dağıtıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Turan Bahadır Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen gıda dağıtımında yaptığı konuşmada, üç yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çölyak Derneği Denizli Şubesi ile birlikte Denizli genelinde yaşayan Çölyak hastalarını tespit ederek gıda yardımında bulunmak amacıyla çalışmalara başladıklarını belirtti.

 Bu proje  kapsamında 202 Çölyak hastasına gıda paketi dağıtacaklarını ifade eden Gökoğlan, "Çölyak hastalarının buğday, arpa, çavdar ve yulafta bulunan glüten isimli proteine bünyeleri tahammül edemiyor. Bu nedenle glütensiz gıda tüketmeleri gerekiyor. Çok yaygın olmamakla birlikte fiyatları da yüksek olan bu gıdaları almakta zorluk çeken vatandaşlarımıza bizler destek veriyoruz. Hazırlamış olduğumuz paketlerimizin içerisinde un, makarna, ekmek, kraker ve buna benzer 11 çeşit ürün yer almaktadır. Bizler bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

 Projenin ilk yılında 120 Çölyak hastasına destek veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, 202 Çölyak hastasına glütensiz glütensiz ramazan paketli dağıttı.

Gıda dağıtımına Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Erdal Işık, Çölyak Derneği Denizli Şube Başkanı Türkan Gülsevin Satır, dernek yönetim kurulu üyeleri, Çölyak hastaları ve yakınları katıldı.