Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü Denizli'ye gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü Denizli'ye gelecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü Denizli'ye gelecek
- Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan: - "Cumhurbaşkanımızın Denizli ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi olarak 41 tesisimizin toplu açılışını gerçekleştireceğiz. Bu 41 tesisin de maliyeti 365 milyon lira"

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın cumartesi günü gerçekleştireceği Denizli ziyaretinde 41 tesisin toplu açılışının yapılacağını bildirdi.

Zolan, makamında düzenlediği basın toplantısında, gündemlerinin en önemli maddesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumartesi günü Denizli'ye gerçekleştireceği ziyaret olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Delikliçınar Meydanı'nda halka hitap edeceğini ifade eden Zolan, "Cumhurbaşkanımız, başbakan sıfatıyla defalarca Denizlimizi ziyaret etmişti. Ama cumartesi günü milletin seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak Denizlimizi şereflendirecek. Denizlili tüm kardeşlerimiz 12.30'da Delikliçınar'a bekliyoruz" dedi.

Erdoğan'ın Denizli'de kamu yatırımlarının toplu açılışını gerçekleştireceğini dile getiren Zolan, "Cumhurbaşkanımızın Denizli ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi olarak 41 tesisimizin toplu açılışını gerçekleştireceğiz. Bu tesislerin maliyeti 365 milyon lira. Belediyenin yanında diğer kurumların yapmış olduğu yatırımların da açılışı yapılacak. Onlarla rakam daha da yukarı çıkacak. Toplam 939 milyon liralık yatırımın açılışı yapılacak" ifadesini kullandı.

Zolan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediye ve valilik ziyaretinin ardından akşam işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yemekte bir araya geleceğini kaydetti.