Denizli Büyükşehir Belediyesinden alt yapıda yatırım

Denizli Büyükşehir Belediyesinden alt yapıda yatırım
Denizli Büyükşehir Belediyesinden alt yapıda yatırım
DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi, "Akkonak ve Karaman Mahalleleri İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekeleri inşaatı ve...

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi, "Akkonak ve Karaman Mahalleleri İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekeleri inşaatı ve Rehabilitasyonu İşi" ihalesini kazanan firmayla sözleşme imzaladı. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyede düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, yapımı devam eden Fatih , Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Siteler ve Mehmetçik mahalleleri ile ihaleleri tamamlanan İlbade-Muratdede ve Akkonak-Karaman Mahallesi alt yapı yatırım tutarının toplam 185 milyon lira olduğunu kaydetti. 

Yeni yatırımlarla birlikte Denizli'de 230 kilometre içme suyu, 175 kilometre kanalizasyon ve 56 kilometre de yağmur suyu hattı yapılacağını belirten Zolan, şunları söyledi: 

"Vatandaşlarımızın uzun zamandır beklediği Akkonak ve Karaman bölgelerinin alt yapısına el attık. O bölgede içme suyu ve kanalizasyon hatlarının baştan aşağı değişmesi, yağmur suyu hatlarının ilk defa inşa edilecek ve alt yapı ile ilgili hiçbir eski yapı kalmayacak. Alt yapının çok zor ve ağır sorumluluk isteyen bir iş. Alt yapı, yapılırken etrafa rahatsızlık verilen bir iş, su kesintisi, yazın toz, kışın çamur olacak. Bu noktada vatandaşlarımıza tabi ki zorunlu olarak sıkıntı vermek durumunda kalacağız. Bunun için vatandaşlarımızın sabırlı olmasını bekliyoruz. İnşallah bu nesil, bir daha alt yapı yapıldığını görmeyecek."

Zolan, yapımı 15 ay sürecek yatırımın yaklaşık 30 milyon liraya ihale edildiğini sözlerine ekledi. 

Törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürü Mahmud Güngör ve ihaleyi alan firmanın yönetim kurulu başkanı Korhan Atilla katıldı.