Denizli İl Emniyet Müdürü Demir'e veda

Denizli İl Emniyet Müdürü Demir'e veda
Denizli İl Emniyet Müdürü Demir'e veda
- Konya İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Mevlüt Demir, gazetecilerle vedalaştı

DENİZLİ (AA) - Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden Konya İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Mevlüt Demir, Denizli'deki gazetecilerle vedalaştı.

Demir, Polis Evi'ndeki veda programında, Denizli'de görev yaptığı süre içerisindeki çalışmaları değerlendirdi.

Bir yıl gibi kısa bir süre Denizli'de görev yapmanın onur ve gururunu yaşadığını ifade eden Demir, Denizli basınının bölgede güçlü ve etkili olduğunu, eleştirilerinin bile yapıcı olduğunu belirtti.

Demir, kentte 15 narkotim ekibi kurduklarını anlatarak, "Uyuşturucuyla mücadeleye büyük önem veriyoruz. Denizli sokaklarında görev yapacak timlerimiz özellikle okul çevrelerinde sıkı önlemler alacak. Arkadaşlarımız geçtiğimiz hafta itibarıyla Ankara 'da eğitimlerini tamamladılar. Araçlarımız ve motosikletlerimiz de önümüzdeki günlerde gelecek. Denizli sokakları artık daha güvenli, daha huzurlu olacak" dedi. 

Kentte polisin ihbarlara müdahale süresinin kısaldığını aktaran Demir, "Göreve geldiğimiz geçen yıl şubat ayında ihbarlara müdahale süresi ortalama 17 dakikaydı. 30 Mart'ta bunu 10 dakikanın altına düşürdük. Yaklaşık altı aydır Denizli'de 155 arandığı zaman polisin olay yerine intikali, ortalama 5 dakikanın altına düşmüştür. Bu da Avrupa Birliği ortalamalarının, hemen hemen birçok ülkenin önünde bir süredir" diye konuştu.