Denizli mermeri 36 ülkedeki yapı marketlerde

Denizli mermeri 36 ülkedeki yapı marketlerde
Denizli mermeri 36 ülkedeki yapı marketlerde
- Denizli'de bir mermer firması, dünyada 36 ülkesinde 300 yapı market mağazası bulunun firma ile 3 yıllık tedarik anlaşması imzaladı

DENİZLİ (AA) - Denizli'de traverten ve doğal taş alanında faaliyet gösteren bir firma, dünyanın 36 ülkesinde 300 yapı market mağazası bulunan uluslararası bir şirket ile 3 yıllık tedarik anlaşması yaptı.

Firmanın yönetim kurulu başkanı Yasin Cinkaya, yaptığı açıklamada, uluslararası alanda mağazaları bulunan bir firmanın yetkilileriyle sürdürdükleri görüşmeler sonrası ürün tedariki konusunda  anlaşma sağladıklarını bildirdi. 

Ürettikleri mermer, traverten ve doğal taşın, firmanın 36 ülkede işlettiği 300 civarı market, depo, format mağaza ve ticaret merkezlerinde satılacağını aktaran Cinkaya, firmanın özellikle Avustralya  ve Yeni Zelanda pazarına  hakim olduğunu ifade etti.

Cinkaya, Denizli'ye gelen firmanın Satın Alma Direktörü Steve Yates'e, Denizli, Burdur, Akhisar ve  Antalya 'da bulunan ocaklarını gezdirdiklerini, üretim hakkında bilgilendirdiklerini  kaydetti.