Denizli'de, "31. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali" başladı

Denizli'de, "31. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali" başladı
Denizli'de, "31. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali" başladı
DENİZLi (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 31. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı.Festivalin açılışı...

DENİZLi (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 31. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı.

Festivalin açılışı dolayısıyla Denizli Valiliği ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu arasında kortej yürüyüşü yapıldı. 

Festivale yurt içi ve yurt dışından katılan 21 tiyatro topluluğunun kostümleriyle yer aldığı yürüyüşte, topluluklar sergileyecekleri oyunlardan bölümler sahneledi. 

Yoğun ilgi çeken kortej yürüyüşünde, Denizliler oyuncularla fotoğraf çektirdi. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivale Türkiye 'nin yanı sıra İran, Azerbaycan, Kosova, KKTC, Bulgaristan ve Gürcistan'dan tiyatro topluluklarının katıldığını belirtti. 

Festivalin, oyun gösterimlerinin yanı sıra düzenlenecek söyleşi ve atölye çalışmalarıyla kentin kültür sanat yaşamına renk katacağını ifade eden Değirmenci, " Sosyal ve kültürel değerlere sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu festivallerle amatör ve profesyonel tiyatrocuları bir araya getirerek, bu sanatın Denizli'de daha da ilerlemesine katkıda bulunuyor. Belediyemiz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam edecek" dedi.

Denizli merkez ilçelerinin yanı sıra Acıpayam ve Tavas'ta da oyunların sahneleneceği festival, 24 Mayıs'ta sona erecek.