Denizli'de botun alabora olması

Denizli'de botun alabora olması
Denizli'de botun alabora olması
- Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu kaybolan Üsteğmen Burak İz'i arama çalışmaları gün boyu sürmesine rağmen bir sonuca ulaşılamadı - AFAD, JAK, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı aramalara havanın kararması nedeniyle yarın devam edilmek üzere ara verildi

DENİZLİ (AA) - Sarayköy ilçesindeki Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu suda kaybolan Üsteğmen Burak İz'i arama çalışmalarında henüz bir sonuca ulaşılamadı.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Denizli  Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kabaağaç mevkisinde 3 Şubat'ta botun alabora olması sonucu kaybolan Üsteğmen İz'in arama çalışlarına sabah saatlerinde yeniden başladı.

JAK ekipleri İz'in suya düştüğü yerde yan yana sıralanarak, Kabaağaç Köprüsüne kadar dipte arama çalışması yaptı. Diğer ekipler de nehrin kıyısında çalışmalarını sürdürdü. 

Üsteğmen İz'in babası ve yakınları da endişeyle takip ettiği çalışmalarda bir sonuca ulaşılamadı. Arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle yarın sabaha kadar ara verildi.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 3 Şubat'ta, Büyük Menderes Nehri'ne açılan botun alabora olması sonucu Kara Pilot Üsteğmen Burak İz kaybolmuş, 3 kişi ise kendi imkanlarıyla kurtulmuştu.