Denizli'de botun alabora olması

Denizli'de botun alabora olması
Denizli'de botun alabora olması
- Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu kaybolan Kara Pilot Üsteğmen İz'i arama çalışmalarına havanın kararması ve hava muhalefeti nedeniyle ara verildi

DENİZLİ (AA) - Sarayköy ilçesi Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu suda kaybolan Kara Pilot Üsteğmen Burak İz'i arama çalışmalarına havanın kararması ve hava muhalefeti nedeniyle ara verildi.

Kabaağaç mevkisinde botun alabora olması sonucu kaybolan İz'in bulunması için çalışmalara, AFAD, jandarma , Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gün boyu devam edildi.

Bölgede iki gurup halinde sürdürülen çalışmalarda bir ekip İz'in suya düştüğü yerden, diğer ekipler ise nehir üzerinde kurulu su dağıtım kontrol tesisi Buharkent ilçesi Feslek Mahallesi regülatörüne kadar nehir boyunca arama yaptı.

Üsteğmen İz'in babası ve yakınlarının endişeyle takip ettiği çalışmalara, havanın kararması nedeniyle yarın sabaha kadar ara verildi. 

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 3 Şubat'ta Büyük Menderes Nehri'ne açılan botun alabora olması sonucu Kara Pilot Üsteğmen Burak İz kaybolmuş, 3 kişi ise kendi imkanlarıyla kurtulmuştu.